29-11-2015

1

Morgoth i Incantation na jedynym koncercie w Polsce!

Left Hand Sounds i Klub U Bazyla zapraszają na jedyny w Polsce koncert legend Śmierć Metalu!

Dwie death metalowe potęgi. Jedna odrodzona za sprawą świetnej, powrotnej płyty. Z drugą od niemal trzech dekad liczy się cały świat muzycznej ekstremy. Morgoth i Incantation. Ikony europejskiego i amerykańskiego metalu śmierci już wiosną przemierzą Stary Kontynent. Polskim przystankiem ich wspólnej trasy będzie Poznań, gdzie zagrają 13 kwietnia.Morgoth (Niemcy)
Incantation (USA)
support: Darkrise (Włochy)

13.04. Poznań, Klub U Bazyla
Bilety: 50*/60/70 (w dniu koncertu)
Dołącz na FB: https://www.facebook.com/events/725351657595371/

*przedsprzedaż na http://lhs-booking.8merch.com / od 1. do 31.12. lub do wyczerpania puli
Bilety kolekcjonerskie dostępne w Klubie U Bazyla i sklepie Rock Long Luck od 9.12.

MORGOTH (Niemcy)

Pod koniec lat 80. ubiegłego stulecia, Niemcy są u progu ponownego zjednoczenia. Na wschodzie wkrótce runie Mur Berliński, a w niewielkim Meschede znajdującym się po drugiej stronie grupa nastolatków zakłada zespół, który na stałe zapisze się w annałach formującego się właśnie death metalu. Wydana w 1988 r., brutalna demówka „Pits of Utumno” zwraca na Morgoth uwagę włodarzy Century Media. Już pod jej skrzydłami zespół dowodzony przez Marca Grewe wydaje swoje dwie kanoniczne płyty - „Cursed” i „Odium”. Morgoth intensywnie koncertuje m.in. u boku rodaków z Kreator czy Amerykanów z Immolation czy Unleashed. Jednocześnie postępuje muzyczna ewolucja zespołu na przekór przyjętym w ekstremie kanonom. Po wydaniu industrialnego albumu „Feel Sorry for the Fanatic”, Niemcy w 1998 r. po cichu kończą działalność. Decyzja o powrocie zajmuje im 11 lat. Po kilku sezonach koncertowego reunionu zapada decyzja o nowym albumie. Choć nagrany już bez Marca Grewe za mikrofonem, „Ungod” okazuje się jednym z najlepszych deathmetalowych albumów 2015 roku. Blisko dwie i pół dekady od debiutu, Morgoth nie idzie na żaden kompromis i imponuje bezwzględnością.

INCANTATION (USA)

Bez postaci takich jak John McEntee i bez zespołów takich jak Incantation, współczesny death metal byłby mało wiarygodną wydmuszką. Autentyzm, bluźnierstwo i wcielany od prawie trzech dekad w życie etos undergroundu sprawiają, że Amerykanie cieszą się szacunkiem maniaków spod każdej szerokości geograficznej. Klasę Incantation nieustannie potwierdzają znakomite płyty. Wydane w ostatnich latach „Vanquish in Vengeance” i „Dirges of Elysium” w niczym nie ustępują tak klasycznym tytułom z ich dorobku jak „Onward to Golgotha” czy „Diabolical Conquest”. Polska publiczność wielokrotnie już udowadniała, że gęsty i duszny death metal w wykonaniu Johna i spółki potrafi wyzwolić w niej najbardziej dzikie instynkty. Zobaczyć zespół ponownie i to w tak doborowym towarzystwie, to mus dla każdego fana metalu śmierci.


Powiązane: