30-01-2016

2

Warszawa

Klub Stodoła

Start
19:30

125 zł


Klub Stodoła
ul. Batorego 10
Warszawa

New Order odpowiada na zarzuty Petera Hooka

Muzycy New Order postanowili ustosunkować się do doniesień na temat kroków prawnych podjętych przez Petera Hooka, który miał pozwać dawnych kompanów z powodów finansowych. Członkowie zespołu potwierdzili, że sprawa jest w toku i zaprzeczyli, jakoby basista padł ofiarą wyzysku.

Ostatniego dnia listopada internet obiegła informacja, jakoby Peter Hook pozwał swoich "byłych przyjaciół". Zdaniem basisty, muzycy są mu winni dwa miliony trzysta tysięcy funtów, gdyż powołali do życia nową spółkę w celu zawłaszczenia zysków płynących ze sprzedaży twórczości, jaka powstawała pod szyldem New Order jeszcze z nim na pokładzie.

- Oczywiście zespół jest rozczarowany faktem, że Peter postanowił rozwiązać sprawę w taki sposób. Wiele doniesień bazuje na informacjach wyrwanych z kontekstu. Peter wciąż otrzymuje swoją część zysków płynących ze sprzedaży starszych materiałów. Sprawa dotyczy jedynie jego prawa do zarabiania na twórczości New Order, która powstała już po jego odejściu. Nie możemy powiedzieć wiele więcej gdyż decyzja sądu w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Staramy się iść naprzód i skupiamy się na trasach i promocji nowej płyty – czytamy w oficjalnym oświadczeniu zespołu opublikowanym na łamach NME.com.

W innym tonie sprawę na łamach Rolling Stone skomentował Bernard Sumner, frontman New Order. Wokalista przyznał, że spór "robi się nudny".

- To przykre, moje serce krwawi. Odszedł z zespołu, potem narzekał. Życzę mu jednak powodzenia na nowej drodze, którą mógłby wciąż iść zamiast bluzgać na mnie w mediach. Jest wściekły. Jeśli sam podejmujesz pewne decyzje, nie możesz obwiniać za nie innych. To nudne i niesmaczne.

Przypominamy, że Peter Hook 30 stycznia zagra w stołecznej Stodole.


1Źródło: NME.com / Facebook.com/NewOrderOfficial

Powiązane: