11-04-2017

perturbator

Warszawa

Klub Progresja Music Zone

60 zł

70 zł


Klub Progresja Music Zone
Fort Wola 22
Warszawa

Nightrun87 oraz Mazut wystąpią przed Perturbator w Warszawie.

Poznaliśmy nazwy dwóch supportów, które rozgrzeją warszawską publikę przed koncertowym setem Perturbator. Show otworzą występy: Nightrun87 oraz Mazut.

Perturbator przyjedzie do Polski już w połowie przyszłego miesiąca. Przygotujcie się na wybuchowy set, który rozbrzmi 11 kwietnia w warszawskiej Progresji. Bilety na koncert cały czas w sprzedaży!

PERTURBATOR (Francja) retro elektronika:
Pasjonat robotyki i japońskiej mangi, syn dwojga muzyków i jednocześnie krytyków muzycznych, stacjonujący w Paryżu James Kent był pod takim wrażeniem przyjęcia podczas kilku polskich koncertów sprzed paru miesięcy, że postanowił do nas powrócić już po premierze czwartego albumu, "The Uncanny Valley". Koncepcyjnej płyty, której historia rozgrywa się 24 lata po wydarzeniach opisanych w tekście ostatniego kawałka z płyty "Dangerous Days. To, co tworzy Perturbator można opisać jako dźwiękowy Gotham. Muzyka ma swój określony rytm, jest mroczna i niepokojąca oraz pełna tajemnic. Perturbator nie stroni od tanecznego beatu, lecz pierwszeństwo zawsze ma u niego klimat. Można go porównać z tym, co tworzą tacy mistrzowie, jak Vangelis, czy John Carpenter. Czeka Was pasjonująca podróż przez spowitą nocą opowieść stworzoną do intensywnego beatu. Takie połączenie "Matrixa" z manghą, tylko w wersji klubowej.
Sprawdź, jeśli lubisz: Dynatron, Lazerhawk, Megadrive, Dance With The Dead, Soundtracki do filmów z lat 80...
https://perturbator.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Perturbator/
https://www.youtube.com/watch?v=BP1C-W8A69s

Nightrun87 (Sopot) synthwave, synthpop, retro electro:
Niech Was nie zmyli nazwa. Nightrun87 to polski twórca muzyki elektronicznej, który pochodzi z Sopotu i posługuje się fake'owymi personaliami William Malcolm. Do określenia tworzonej przez niego muzyki używa się takich określeń jak synthwave, synthpop albo retro elektro, ale sam twórca chyba wymyślił chyba najlepsze – neo 80s. Choć lat 80 sam zapewne dobrze nie pamięta, to w niczym nie przeszkadza mu to w odtwarzaniu muzycznego klimatu elektroniki z tamtej dekady w swoich kompozycjach. W 2016 roku Nightrun87 uraczył nas świetnymi EP-kami "Video Girl" i "Starships", które doskonale przenoszą słuchacza do czasów, w których synthwave i synthpop intensywnie się rozwijały.
Sprawdź, jeśli lubisz: Timecop1983, Dead Astronauts, Depeche Mode, OMD, Erasure…
https://nightrun87.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/WilliamMalcolmNightrun87/
https://www.youtube.com/watch?v=pQopvaEmwLM

MAZUT (Polska) minimalizm, noise, lo-fi:
Powstały w 2013 roku projekt Mazut, za który odpowiedzialni są Paweł Starzec i Michał Turowski, tworzy utwory improwizowane, wykorzystując do tego przeróżne sprzęty, chociażby zabawkowe klawisze, stare radioodbiorniki, zakupione na pchlich targach taśmy magnetofonowe, a także bardziej powszechne urządzenia, jak samplery, syntezatory, automaty perkusyjne. Ogólnie twórczość Mazuta można oddać określeniem eksperymentalna elektronika, które obejmuje zarówno elementy lo-fi, acid techno, jak i industrial. Duet stosuje też wsamplowane teksty, przeróżnego pochodzenia. Muzyka Mazuta jest najczęściej mroczna i niepokojąca, choć mogą pojawić się w niej akcenty humorystyczne. Michał i Paweł sami określają swoją twórczość jako "analogowy rytmiczny hałas".
Sprawdź, jeśli lubisz: Organum, Croatian Amor, Daniel Menche, Micromelancolie, Skullflower…
https://mazutnoise.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/mazutpl/
https://www.youtube.com/watch?v=3nKdsVuBCss

Zagrają:
PERTURBATOR (Francja) retro elektronika
+
Nightrun87 (Sopot) synthwave, synthpop, retro electro
Mazut (Polska) minimalizm, noise, lo-fi

Kiedy: 11 kwietnia (wtorek) 2017
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 60 zł – przedsprzedaż, 70 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Oraz:
TicketPro
Eventim
Klub Progresja

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out https://www.instagram.com/knockoutprod

perturbator