Nine Treasures wystąpi podczas tegorocznego Przystanku Woodstock!

Pochodzący z serca Azji zespół, który na pewno podbije serca Woodstockowiczów: Nine Treasures na Przystanku Woodstock! Grupa wystąpi na Drugiej Scenie.

Nine Treasures to folkowo-metalowy zespół z północnych Chin, założony pod koniec roku 2010. Wszystkie utwory wykonywane są techniką śpiewu gardłowego, który w połączeniu z metalowym uderzeniem nabiera oryginalnego, drapieżnego stylu, zaś folkowe motywy melodyczne wprowadzają nutę liryzmu i melancholii.

nine treasuer na woodstocku


Spośród innych folkowych formacji na chińskiej scenie rockowej wyróżnia ich niezwykła żywiołowość i temperament, które czynią z każdego koncertu wyjątkowo spektakularne widowisko. W maju 2012 r. kwintet wydał swój debiutancki album Arvan Ald Guulin Honshoor.

Obecnie zespół obchodzi pięciolecie swojej działalności, co postanowił uczcić wydaniem krótkiej płyty koncertowej Live in Beijing. O ile eksplozywna, choć przy tym głęboko nastrojowa muzyka ludowa brzmi rewelacyjnie w studio, to na żywo oferuje jeszcze wyższy poziom energii i brawury.

Dźwięk staje się cięższy, ryfy gitarowe bardziej porywające, silniej daje się odczuć obecność gitary basowej, a perkusja nabiera większej dynamiki. Wokal na koncercie brzmi bardziej surowo i ekspresyjnie, nie tracąc przy tym nic z hipnotyzującej magii i profesjonalizmu wersji nagranych w studio. Egzotyczne, tradycyjne instrumenty świetnie odnajdują się w ostrych, metalowych kompozycjach, przydając im nostalgii i elegancji.

Choć ten burzliwy album nosi tytuł Live in Beijing i został zarejestrowany w nowoczesnej sali koncertowej kilka miesięcy temu, to jednak błyskawicznie przenosi słuchaczy w świat dzikich stepów sprzed setek lat.

Mamy nadzieję na podobne wrażenia na Przystanku Woodstock!Źródło:materiały organizatora

Powiązane: