01-12-2015

x

Nowy album Adele podbija USA

Nowy album Adele, "25", sprzedał się już w liczbie czterech milionów egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych – donosi Billboard. Tym samym wokalistka jest na najlepszej drodze do pobicia swojego rekordu z 2011 roku. Wówczas drugi w jej dorobku krążek, "21", znalazł blisko sześć milionów nabywców.

W pierwszym tygodniu "25" sprzedało się w liczbie trzech milionów trzystu osiemdziesięciu tysięcy egzemplarzy. W drugim liczba zainteresowanych nabyciem nowego albumu wokalistki miała wynosić jedynie sześćset pięćdziesiąt tysięcy, jednak zdaniem amerykańskich analityków liczba sprzedanych kopii "25" sięgać ma nawet czterech milionów. A końca nie widać.

Tym samym "25" staje się pierwszym wydanym w tym roku krążkiem, który pokonał magiczną barierę na amerykańskich listach. Poprzedni album, jaki mógł cieszyć się podobnym wynikiem, to... "21" Adele z 2011 roku, jednak wówczas wokalistka do osiągnięcia imponującego wyniku potrzebowała kilkunastu miesięcy.

Nie spada także zainteresowanie singlowym "Hello" z nowej płyty 27-latki. Hit wzbogacony o klip w reżyserii Xaviera Dolana utrzymuje się na pierwszym miejscu zestawienia Billboardu już od pięciu tygodni.

Źródło: Billboard.com / Facebook.com/Adele