29-06-2016

pharrell

Gdynia

Gdynia

239 PLN - 539 PLN


Gdynia
..
Gdynia

Pharrell Williams zaśpiewa na Open'er Festival!

Jeden z najbardziej wpływowych twórców ostatnich dwóch dekad wystąpi w Gdyni 2 lipca!

Pharrell Williams wystąpi podczas tegorocznego Open'er Festival Powered by Orange! Słynnego amerykańskiego producenta muzycznego oraz wokalistę i rapera, twórcę wielkiego przeboju "Happy", zobaczymy na Orange Main Stage ostatniego dnia festiwalu (w sobotę).

pharrell


Pharrell Williams


Pharrell Williams jest siłą twórczą, która za pomocą muzyki, mody i projektowania, wyraża swój charakterystyczny styl. Od skromnych początków nastoletniego producenta-samouka i multi-instrumentalisty z Virginia Beach, przez lata 90-te i niezliczoną liczbę kompozycji, które dały mu tytuł Producenta Dekady wg. Billboardu, aż po jego aktualny status multimedialnej gwiazdy, Williams nigdy nie utracił swojej kreatywności.

Zaczynał karierę jako połowa producenckiego super-duetu The Neptunes. Przez dwie dekady swojej działalności, Williams pomógł skomponować takie klasyki jak „Get Lucky” Daft Punk, „Blured Lines” Robina Thicke „Hot in Herre” Nelly’ego, „I’m a Slave 4 U” Britney Spears czy „Like I Love You” Justina Timberlake’a.

Z ponad 100 milionami sprzedanych egzemplarzy swoich produkcji, Pharrell i jego muzyka cały czas brzmią jak coś, o czym wcześniej nikt nie pomyślał. Pharrell spowodował, że inaczej zaczęliśmy patrzeć na gwiazdy z ugruntowaną pozycją, takie jak Snoop Dogg, Madonna, a nawet The Rolling Stones.

Z kolei na czterech albumach wydanych pod szyldem N.E.R.D., zespołu założonego wspólnie z Chadem Hugo i Shae Haley’em, stworzył nieprzewidywalną hybrydę alternatywnego rocka i hip hopu.

Przemysł muzyczny uhonorował Pharrella jedenastoma nagrodami Grammy, w tym dwukrotnie dla "Producenta Roku" (2004 i 2014), i pokaźną liczbą innych statuetek oraz nominacji. Była wśród nich także nominacja do Oscara za piosenkę "Happy", która stała się równie popularna co promowany przez nią film animowany „Despicable Me 2".

Utwór „Happy" pozostawał na szczycie listy Billboard Hot 100 przez dziesięć kolejnych tygodni, zadebiutował na pierwszym miejscu iTunes w 103 krajach i był głównym singlem promującym najnowszy solowy album Pharrella, „GIR L”.Open'er Festiwal 2016 odbędzie sie w terminie 29.06-2.07.2016 w Gdyni. Zagrają m.in. FLORENCE + THE MACHINE, Wiz Khalifa i RED HOT CHILI PEPPERS.

Źródło:materiały organizatora