Kostrzyn nad Odrą
.
Kostrzyn

Poznaliśmy zwycięzców pierwszego półfinału Przystanku Woodstock!

W klubie "Stary Klasztor" we Wrocławiu zakończył się pierwszy półfinał tegorocznych Eliminacji do 22. Przystanku Woodstock. Wystąpiło na nim dziewięć zespołów wyłonionych spośród siedmiuset, które nadesłały płyty do Fundacji WOŚP. Decyzją jurorów do Finału Eliminacji przeszły zespoły: Omni Modo, Superhalo i The Snuff, a Mademoiselle Carmel i Alcoholica zostały zaproszone na woodstockową Dziką Scenę Lecha! Gratulujemy im gorąco!

Powołaliśmy Dziką Scenę Lecha! To szansa dla kolejnych kilku zespołów, które będą mogły dotknąć i przeżyć atmosferę Najpiękniejszego Festiwalu Świata! - mówi Jurek Owsiak, członek Jury Eliminacji i twórca festiwalu Przystanek Woodstock. Ta scena zacznie grać od rana, ale wybrane przez nas zespoły zaczynają nakrętkę w naprawdę dobrych godzinach popołudniowych. Dzisiaj po raz pierwszy wybraliśmy dwa zespoły, których nie chcemy stracić z oczu! Rewelacyjna Alcoholica i przepiękna Mademoiselle Carmel, która buja publiczność ze smakiem i poczuciem jamajskich rytmów. Kochani! Dzika Scena ruszyła! Rozszerzyliśmy w ten sposób możliwość grania na Przystanku Woodstock. Ku chwale dobrej muzyki! Tym samym po Głównej Scenie, Drugiej Scenie, Scenie Viva Kultura, Nocnej Scenie ASP powstaje kolejna woodstockowa scena. Na moje oko, to na tej scenie będą się działy rzeczy niezwykłe - dodaje.

Z zespołami: Omni Modo, Superhalo i The Snuff spotkamy się na Finale Eliminacji, który odbędzie się 4 czerwca (sobota) w poznańskim Centrum Kultury "Zamek".

Dzisiejszy wieczór rozpoczęło rockowe uderzenie zespołu Alpha Dog. Ta czteroosobowa grupa zaprezentowała utwory ze swojego debiutanckiego krążka "Long Way Home". Jako drugi, dał enegetyczny występ zespół J.D. Overdrive. Po nich sceną zawładnęła grupa Omni mOdO, której wokalista poddał się emocjom wyjątkowej publiczności "Starego Klasztoru" i ruszył w pogo z fanami pod sceną! Zupełnie inne brzmienie zaprezentował zespół Mademoiselle Carmel . Afrykańsko-jamajsko-folkowe nuty sprawiły, że publiczność bujała się w rytmie reagge, a jurorzy uświadamiali sobie coraz bardziej, że dzisiejszego wieczoru będą mieli wyjątkowo trudny wybór. Wskazanie, który zespół zaprosić do udziału w Finale Eliminacji nie będzie łatwym zadaniem.

Wyznacznikiem półmetka wrocławskich Eliminacji był występ zespołu AlcoholicA. Znajomo brzmiąca nazwa nie jest przypadkowa. Chłopaki są coverbandem zespołu MetallicA, a publiczność bardzo żywiołowo zareagowała na dobrze znany im repertuar. Gościem specjalnym dzisiejszych Eliminacji była formacja People of the Haze - laureata zeszłorocznych woodstockowych rywalizacji!Drugą połowę Eliminacji otworzył zespół Superhalo. Charyzmatyczny wokalista porwał publiczność, a piękne gitarowe brzmienie utworów powalało. Następnie ciężkie, rockowe nuty zaprezentował siedlecki zespół Vibrant. Jako przedostatni zaprezentował się czeski zespół The Snuff, który ma już za sobą m.in. trasę po Europie i udział w wielu znanych festiwalach. Jako ostatni w stawce wystąpił zespół Cookie Break. Ich kalifornijski punk był wyjątkowym smaczkiem na zakończenie zmagań koncertowych. Gwiazdą wieczoru był zespół Frontside, którego woodstockowej publiczności nie trzeba było specjalnie przedstawiać.

Koncerty oceniało Jury w składzie:

Jurek Owsiak (prezes zarządu Fundacji WOŚP)
Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio)
Krzysztof "Milkee" Dobies (rzecznik prasowy Przystanku Woodstock)
Tomasz Kasprzyk "Kasprol" (dziennikarz muzyczny Antyradia)
Piotr "Dziki" Chancewicz (producent muzyczny)

Kolejny półfinał Eliminacji do 22. Przystanku Woodstock odbędzie się już za dwa tygodnie - 30 kwietnia (sobota) w łódzkim klubie "Wytwórnia" (ul. Łąkowa 29). Zagrają tam: Arch A, Kali - Gula, Wiewiórka na drzewie, Dead Frank, Hanza, Lion Shepherd, Marcelina, Fireball, Kamasutra. Gościem specjalnym będzie Radio Black - laureat ubiegłorocznych woodstockowych zmagań, a jako gwiazda wieczoru wystąpi TABU. Wstęp wolny! Zapraszamy gorąco!

eliminacje woodstock półfinał


Ogłoszenie wyników wrocławskiego półfinału Eliminacji do Przystanku Woodstock,
fot. Silesianfoto.com


Źródło:materiały organizatora