17-08-2017

Hip Hop Kemp 2017

Quebonafide ponownie na Hip Hop Kempie!

Już tylko 79 dni pozostały do rozpoczęcia szesnastej edycji festiwalu Hip Hop Kemp!
Odkrywamy przed Wami nowe karty tegorocznego line-upu. Po mocnym i niespodziewanym wtorkowym uderzeniu z headlinerem z USA, czyli Commonem, dziś ponownie skupimy naszą uwagę na reprezentantach Starego Kontynentu.Hip Hop Kemp 2017
Materiały organizatora


Pierwszy gość, to zapalony fan piłki nożnej, więc śmiało możemy stwierdzić, że polska reprezentacja kempowa zalicza dzisiaj mega solidne wzmocnienie! Raper, zapalony podróżnik, współwłaściciel prężnie rozwijającego się labelu, a nawet komentator sportowy, jednym słowem człowiek orkiestra, czyli Quebonafide!
Bez wątpienia obecnie jedna z najbarwniejszych postaci na naszej rodzimej scenie, gość, który przebojem wdarł się na szczyty popularności i z każdym kolejnym projektem konsekwentnie umacnia swoją pozycję, o czym świadczy np. niedawna współpraca z żywą legendą hip-hopu, KRS- ONE!

Z kolei Prago Union to dobrze znana kempowiczom czeska ekipa na czele z charyzmatycznym Kato, działająca prężnie na scenie od 2002 roku i która pomimo zawirowań w składzie nie zamierza zwalniać tempa!
Na koncie zespołu do tej pory znajduje się 8 pełnoprawnych wydawnictw i jedna EP-ka oraz całkiem pokaźna kolekcja najbardziej prestiżowych nagród czeskiej branży muzycznej.

Nie zapominamy również o niemieckiej scenie, i wzmacniamy ją dzisiaj wyjątkowym trio – Sons Of Time. W jego skład wchodzą: Pochodzący z RPA MC Ono, legenda niemieckiej sceny dj'skiej Marc Hype oraz pianista Jim Dunloop, którego polscy słuchacze mogą kojarzyć m.in ze współpracy z Eldoką i Danielem Drumzem.
Ich występy to przede wszystkim nietuzinkowe połączenie sztuki turntablismu, klawiszowych aranżacji i inteligentnej liryki.

W tym roku, po raz pierwszy w historii, na Hip Hop Kempie zameldują się również przedstawiciele Belgii! Any Means Necessary, bo o nich mowa, to skład którego główną zajawką jest nieustanne krzewienie boombapowej stylówki w obecnych czasach. Zainspirowani złotą erą Dirrty D, Killamatic, Madsin, Mel Ross, Sem Phi i DJ Sensi, mają za zadanie rozbujać wszystkich i wszystko, co tylko znajduje się w ich pobliżu!
Więc jeśli lubicie mocne, bujające bity, stawiacie przede wszystkim na lirykę i sceniczną energię, to ich koncert będzie dla Was idealnym wyborem. Belgia wjeżdża na Kemp z buta!

Hip Hop Kemp 2017
Materiały organizatora


Już 17 sierpnia po raz kolejny kempowe sceny ugną się pod naciskiem najlepszego rapu z całego świata, a czeskie Hradec Králové tradycyjnie zamieni się w europejskie centrum najpiękniejszej zajawki świata. Trzy dni przepełnione czarną muzyką, tańcem, sztuką i prawdziwym chilloutem to bez dwóch zdań idealny scenariusz na sierpniowy urlop.
Nie bez powodu Hip Hop Kemp nazywany jest przez stałych bywalców Festiwalem z Atmosferą - tutaj naprawdę można poczuć hiphopowy vibe! Wszystkie praktyczne informacje dotyczące tej imprezy, oraz ogłoszonych już dotychczas artystów znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu, www.hhk.pl

3-dniowe karnety na festiwal, zapewniające także wstęp na poprzedzający go warm-up są dostępne w regularnej sprzedaży za pośrednictwem oficjalnego polskiego sklepu internetowego www.joystore.pl/hhk


Hip Hop Kemp
GDZIE: Festivalpark, Hradec Králové (Czechy)
KIEDY: 17-19 sierpnia 2017 (czwartek-sobota)
+ 16 sierpnia 2016 (oficjalny środowy warm-up)
FB: www.fb.com/HipHopKempPL
BILETY: www.joyStore.pl/HHK
EVENT: bit.ly/HHK-2017-PL


Źródło: Joytown