26-08-2017

mine

Wałbrzych

Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki

55 zł

75 zł


Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki
Ul. Wysockiego 29
Wałbrzych

SEPTICFLESH headlinerem Metal Mine Festival w Wałbrzychu.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że headlinerem drugiej edycji Metal Mine Festival, która odbędzie się 26 sierpnia w Wałbrzychu będzie legenda greckiej sceny metalowej, zespół SEPTICFLESH. Do składu dołączają też prócz Furii i Obscure Sphinx: Acid Drinkers, ANTIGOD i Veal.

SEPTICFLESH to zespół założony w Atenach w 1990 roku. Ich muzyka to wypadkowa kilku podgatunków muzyki metalowej, często połączona z aranżacjami symfonicznymi nadającymi zespołowi charakterystyczny, niepowtarzalny i wyjątkowy styl. Pierwszy pełny album „Mystic Places of Dawn” wydali w 1994 roku.

W roku 2003 zespół zawiesił działalność, w 2007 roku powrócił na scenę metalową. W 2008 roku wydali bardzo dobrze przyjęty album Communion. Ostatni album Septicflesh zatytułowany „Titan” ukazał się w 2014 roku, w nagraniach uczestniczyła Praska Orkiestra Symfoniczna.

ACID DRINKERS, od ponad ćwierć wieku grają w klubach i na największych scenach w Polsce! Szykuje się naprawdę niesamowita dawka energii!! Nie trzeba było ich namawiać, powiedzieli że na takiej imprezie ich obowiązkiem jest być i złoić Wam tyłki!

ANTIGOD, chcielibyśmy żeby podczas każdej edycji na naszej scenie pojawiał się przedstawiciel czeskiego metalu. Kontynuując dobrą tradycję zaprezentujemy Wam naszych przyjaciół z Czech. W 2015 roku wydali album WARELIGION, który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów muzyki metalowej.

Przedstawicielem lokalnej sceny metalowej w tym roku będzie zespół VEAL z Mieroszowa. To pierwszy zespół który zobaczycie podczas 2 edycji. Panowie z VEAL wychowani na przegrywanych kasetach z nostalgią pielęgnują to, co bezpowrotnie zginęło wraz z poprzednim tysiącleciem, nie pozostając jednak dłużnym czasom współczesnym. Nawiązują w swych dokonaniach do czołówki progresywnego i technicznego death metalu z Gojira i Decapitated, oddając miejscami ukłony w stronę Meshuggah, Mastodon.

Wcześniej zapowiedziane zespoły, to: Furia i Obscure Sphinx,

Pozostałych wykonawców ujawnimy już wkrótce.

mine