22-05-2016

Warszawa

Klub Progresja Music Zone

Start
19:00

89/99zł


Klub Progresja Music Zone
Fort Wola 22
Warszawa

SKALDOWIE – 50-LECIE DZIAŁALNOŚCI W PROGRESJI

22 maja w warszawskim klubie Progresja Music Zone odbędzie się jubileuszowy koncert grypy Skaldowie.

Z okazji przypadającej na kwiecień 25-tej rocznicy istnienia, warszawski, sklep rockowy Megadisc postanowił uczcić ten moment i zorganizować koncert obchodzącej właśnie 50-lecie działalności grupy Skaldowie - jednej z najlepszych, polskich, formacji rockowych lat 60 i 70!

Powstali w 1965 roku (pierwsze nagrania zarejestrowali w kwietniu 1966) i w pewnych kręgach wciąż niedoceniani Skaldowie są odpowiedzialni przynajmniej za 8-10 doskonałych, eklektycznych albumów i kilkadziesiąt lżejszych, ale niezapomnianych przebojów! Warto wspomnieć tak wspaniałe, rockowe albumy, jak 'Od wschodu do zachodu słońca' (1970), 'Krywań, Krywań' (1972), 'Stworzenia świata część druga' (1976) czy mega-popularne, pop-rockowe 'Wszystko mi mówi że mnie ktoś pokochał' (1968) i 'Cała jesteś w skowronkach' (1969).

Po namowach zespół zgodził się wykonać swój najlepszy, rockowy materiał z lat 1970 -1976 oraz największe przeboje z końca lat 60-tych! Co ważne zespół wciąż gra w składzie z 1969 (!!!) roku i w takim właśnie, klasycznym zestawieniu (plus grający z grupą od 20 lat drugi klawiszowiec Grzegorz Górkiewicz) grywa jedynie nieliczne koncerty, gdyż większość i tak okazjonalnych i znacznie krótszych występów jest grana przez liderów, braci Zielińskich ale z udziałem 2-3 młodszych muzyków.

Jeszcze raz: Skaldowie zagrają oczywiście swoje największe przeboje ('Uciekaj, uciekaj', 'Na wirsycku', 'Malowany dym', 'Dwudzieste szóste marzenie', 'Kulig', 'W żółtych płomieniach liści', 'Medytacje wiejskiego listonosza', 'Od wschodu do zachodu słońca' i ze 2-3 inne), ale gwoździem solidnego, dwu i półgodzinnego programu będą rockowe, progresywne tytuły, jak zagrana w całości (wszystkie 5 utworów - w tym suita!!!) płyta 'Krywań, Krywań', obszerne fragmenty niegranej na koncertach od 40 lat suity 'Stworzenia świata część druga', poza tym uwielbiane przez fanów: 'Mateusz IV', 'Srebrny maszt', 'Kolorowe szare dni', 'Jak znikający punkt' czy 'Na wszystkich dworcach świata'.
Istnieje spora szansa, że na koncercie pojawi się specjalny gość z Niemiec - wokalista Stanisław Wenglorz (znany również z Budki Suflera) - żeby zaśpiewać z zespołem pochodzący z 1977 uroczy klasyk: 'Nie widzę Ciebie w swych marzeniach'! Ale to nie jest jeszcze pewne na 100%...
Natomiast specjalnie na ten koncert dla Andrzeja Zielińskiego (klasycznie wykształconego wirtuoza instrumentów klawiszowych) zostaną wypożyczone stare organy Hammonda (wraz z furkoczącymi głośnikami Leslie) a które będą podstawą brzmienia tego koncertu! Warto pamiętać, że nagłośnienie w całej, dużej sali Progresji jest doskonałe, więc tym bardziej szykuje się prawdziwa uczta dla uszu - i to wszystkich!

Całość koncertu będzie nagrywana z myślą o pierwszej, oficjalnej, koncertowej płycie zespołu! Jeśli wszystko odbędzie się według planu, to warszawski koncert ukaże się na CD ale też na winylu Megadiscu!

Uwaga!
Po występie zespół wyjdzie do publiczności podpisywać płyty i robić zdjęcia! Czy można odpuścić taki koncert, takie wydarzenie? Warto wspomnieć, że 900 biletów na poprzedni, warszawski koncert w Teatrze Roma zostało wyprzedanych migiem - na miesiąc przed występem, więc może warto się pospieszyć!

SKALDOWIE:
Andrzej Zieliński – organy Hammonda, syntezatory, fortepian, śpiew
Jacek Zieliński – śpiew, trąbka, skrzypce
Konrad Ratyński – gitara basowa, śpiew
Jerzy Tarsiński – gitara
Jan Budziaszek – perkusja
Grzegorz Górkiewicz - instrumenty klawiszoweSKALDOWIE – 50-LECIE DZIAŁALNOŚCI
Progresja Music Zone - data:22/05/2016
otwarcie bram:18:00 (szczegółowy plan wydarzenia wkrótce)
scena/klub:MAIN STAGE
ceny biletów:przedsprzedaż - od 89 PLN | w dniu - od 99 PLN
Bilety w sprzedaży na stronie: progresja.comPowiązane: