19-07-2016

Dramatorium

Teatr Barakah w Krakowie zaprasza na Dramatorium

Teatr Barakah i ArtCafe Barakah zapraszają na imprezę literacką "Zapiski starego świntucha" z Charlesem Bukowskim na Dramatorium.

Teatr Barakah i ArtCafe Barakah
Dramatorium /impreza literacka/ -> 'Zapiski starego świntucha’ z Charlesem Bukowskim na Dramatorium


DATA: 21 VII 2016 [czwartek] START: 20:00
WSTĘP: wolny

Zapraszamy na drugie wakacyjne Dramatorium z jednym z Waszych ulubionych pisarzy, Charlesem Bukowskim. Tym razem przeczytamy wspólnie teksty ze wznowionego przez Noir sur Blanc tomu „Zapiski starego świntucha”. Jak donoszą wydawcy, „Ta książka to rodzaj osobistego pamiętnika, publikowanego w formie stałej rubryki na łamach jednego z kalifornijskich czasopism z lat 60. Autor ostro komentuje wydarzenia w polityce, z dużą wrażliwością reaguje na kwestie społeczne, w mocnych, niemal drastycznych, nie pozbawionych przy tym refleksji zdaniach opisuje własne życie i twórczość”.

Dramatorium to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą.

Dramatorium


Literatura dzieje się teraz! Dzieje się, gdy słowa taranują głowy, gdy wparowują bez pardonu, gdy są czytane, gdy są słyszane, podczas gdy szklanka whisky dzierżona w dłoni i podczas gdy kolejna dawka szarego papierosowego dymu, a zaatakowana głowa zyskuje czas na refleksję. Dwa czwartki w miesiącu! (bo w czwartek wszystko idzie gładko)

Aktorzy! Pisarze! Poeci! Redaktorzy! I Wy, Czytelnicy!

Wspólnie czytamy, wspólnie słuchamy, wspólnie pijemy, skaczemy z balustrady, wspólnie dyskutujemy, oglądamy, śpiewamy, recytujemy, kradniemy kukurydzę, palimy, plujemy na odległość i szukamy dziury w całym! Dźwięki, obrazy i przede wszystkim SŁOWA!

Przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory’ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu – to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

PRZYGOTOWANIE: Anna Wyrwik + aktorzy

Źródło:materiały organizatora

Powiązane: