12-07-2016

teatr barakah

Teatr Barakah w Krakowie zaprasza na swoje wydrzenia

Teatr Barakah i ArtCafe Barakah w Krakowie zapraszają na:

Przegląd kina irańskiego13 lipca, środa:

19:00 – „Półksiężyc" ("Half Moon") /pokaz filmowy/ [114 min.]

reżyser - Bahman Khobadi
scenariusz - Bahman Khobadi
gatunek - dramat, komedia
rok produkcji - 2006

Film opowiada o Mammo - kurdyjskim wielkim muzyku, który po upadku Saddama Husajna, jedzie na koncert do irackiego Kurdystanu. Dopełnieniem koncertu ma być występ kurdyjskiej śpiewaczki Hesto, której śpiew jest w ówczesnym Iranie zakazany. Film zdobył 4 nagrody na Festiwalu w San Sebastian w 2006 roku i w ramach Festiwalu Nowe Horyzonty w 2007 roku.

20 lipca, środa:

19:00 – „Biały balonik ("White Balloon") /pokaz filmowy/ [85 min.]

reżyser - Jafar Panahi
scenariusz - Abbas Kiarostani
gatunek - dramat familijny
rok produkcji - 1995

Zbliża się Nowy Rok. Cały Teheran przygotowuje się do świętowania. Według irańskiej tradycji w domu na tę okazję powinna pojawić się złota rybka. Mała dziewczynka prosi mamę o pieniądze na rybkę, która jej się bardzo podoba. Gubi jednak pieniądze w drodze do sklepu. Z pomocą przychodzi jej kilka osób, m.in. starsza pani, którą gra polska aktorka Anna Borkowska. Film zdobył nagrodę w Cannes dla najlepszego debiutu (Jafar Panahi) oraz nagrodę Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych.

PRZYGOTOWANIE: Tadeusz Płatek

WSTĘP: wolny

teatr barakah


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teatr BarakahAkademia Filmowa Barakah /pokaz filmowy + prelekcja/ -> Lipcowa Chłodnia Kinowa

W wakacje zapraszamy na Letnią Akademię Filmową Barakah.

Akademia Filmowa Barakah to cykliczne tematyczne pokazy filmowe. Obok niekwestionowanych arcydzieł, które zapisały się na stałe w historii kina, prezentujemy także obrazy kontrowersyjne, mniej znane lub zapomniane. Repertuar uzupełnią filmy, które nie miały dystrybucji kinowej w Polsce, a zostały docenione na zagranicznych renomowanych festiwalach. Każdy seans poprzedza prelekcja.

PRZYGOTOWANIE: Grzegorz Like

DATA: każdy wtorek miesiąca START: 19:30
WSTĘP: wolny

teatr barakah


Źródło:materiały organizatora