09-09-2016

historie łóżkowe

Teatr im. A. Mickiewicza zaprasza na HISTORIE ŁÓŻKOWE!

Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie rozpoczyna nowy sezon premierą "Historii łóżkowych" w reż. Mirosława Połatyńskiego, w sobotę, 10 września o godzinie 19.00!

Zabawna komedia napisana przez Norma Fostera, popularnego kanadyjskiego dramatopisarza, autora m.in. "Ostrej jazdy"

historie łóżkowe


HISTORIE ŁÓŻKOWE


(Bedtime Stories)
Norm Foster, reżyseria, przekład – Mirosław Połatyński, scenografia – Wojciech Stefaniak, kostiumy – Joanna Sroka-Jaśko, opracowanie muzyczne – Tomasz Hynek

Norm Foster zbudował „Historie łóżkowe” na kształt komiksowych rysunków. Fabuła podzielona jest na sześć epizodów, a w piętnaście postaci wciela się tylko ośmioro aktorów! Akcja rozgrywa się w małym miasteczku, w ciągu dwóch godzin, choć w sześciu różnych pokojach, w których głównym meblem jest łóżko.

Kim są bohaterowie Fostera? Oto kilkoro z nich: para 50-latków godzących się uprawiać sex na antenie radiowej; włamywacz - zawodowiec i amator-księgowy, którzy podczas „skoku na mieszkanie” odkrywają pewną tajemnice; starzejąca się gwiazda rocka - Tommy Quick („coś takiego jak Alice Cooper, albo Marilyn Manson”) i jego młodociana fanka składająca mu niedwuznaczną propozycję; szef clubu nocnego, który musi zwolnić nieudolną tancerkę…egzotyczną (!), ponieważ „muzyka w tańcu jej nie przeszkadza” oraz taksówkarka, dla której jazda samochodem jest horrorem, ponieważ nie posiada krzty orientacji w terenie („mąż ją codziennie odprowadza do pracy (…) Inaczej by się zgubiła”).
W sumie 15 postaci granych brawurowo przez ośmioro aktorów. Doskonała zabawa, ale i przestrzeń do refleksji, bo pod karykaturalnymi maskami, które przybierają bohaterowie Fostera - ukryty jest człowiek: zagubiony, przegrany, samotny.

Po prostu – przyjdź do Teatru i zobacz to!

Grają: Adam Hutyra, Antoni Rot, Małgorzata Marciniak, Waldemar Cudzik, Teresa Dzielska, Michał Kula, Sylwia Bartnikowska, Agata Ochota - Hutyra
Serdecznie zapraszamy!

www.teatr-mickiewicza.pl
Dział Promocyjno - Literacki Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie
tel. (34) 372 33 27 (47,57) lub e-mail : bow@teatr-mickiewicza.pl.

Źródło:materiały organizatora