16-11-2016


Teatr Korez zaprasza na wystawę Daniela Pieluchy "Nadrealizm Polski"

Teatr Korez zaprasza na wystawę malarstwa Daniela Pieluchy "Nadrealizm Polski", którą będzie można oglądać od 14. listopada do 20. grudnia w Katowicach.

Wystawa malarstwa
DANIEL PIELUCHA
"Nadrealizm Polski"


Wystawa „Nadrealizm Polski" będąca prezentacją malarstwa Daniela Pieluchy przygotowana została jako autorska wystawa towarzysząca w ramach III edycji Międzyregionalnego Programu p.n. „Derby Artystyczne - Śląsk & Małopolska i województwa ościenne“.

Na wystawie zaprezentowane będą prace autora określane "nadrealizmem polskim", inspirowane pejzażem, przyrodą, człowiekiem, ludowością wsi polskiej, wierzeniami i obyczajami. Nadrealistyczne wizje mające w sobie przejmującą trafność, w których autor wyraża swój stosunek do współczesnego świata.

Wystawa Daniela Pieluchy będzie pierwszą wystawą Programu, prezentowaną w Katowicach w Teatrze Korez.

Derby Artystyczne to Program realizowany od 2014 roku w ramach Projektu „Integracja Sztuki" przez Centrum Art-Plus w Krakowie. Celem Programu jest prezentacja dorobku twórczego artystów z dwóch regionów – Śląska i Małopolski oraz z innych rejonów Polski, jak też integracja środowisk artystycznych.

Strona informacyjna Programu: www.art-plus.info/derby::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Daniel Pielucha (ur. 22 maja 1959 w Wieluniu) ukończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (Wydział Grafiki w Katowicach) w roku 1985. Od roku 1998 należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Formą jego twórczości jest olejne malarstwo sztalugowe, a styl który reprezentuje to surrealizm (Nadrealizm Polski). W swoich pracach, wzorem wielkich poprzedników szuka cech świadczących o odrębności naszej kultury. Z wielkim szacunkiem dla warsztatu i historii malarstwa polskiego podkreśla jej wyjątkowy charakter. Inspiracje znajduje w odchodzącym pejzażu naszej prowincji, w związku z czym chętnie uczestniczy w najważniejszych plenerach sztuki figuratywnej. Ludowość wsi polskiej, wierzenia i obyczaje to sceneria wizji malarskich, w których autor wyraża swój stosunek do współczesnego świata i egzystencji drugiego człowieka.

www.danielpielucha.com

Źródło:materiały prasowe Teatru Korez