27-05-2016

woodstock

Tie Break, Mike Love i Poparzeni Kawą Trzy na 22. Przystanku Woodstock

Poparzeni Kawą Trzy oraz Mike Love zagrają na Małej Scenie 22. Przystanku Woodstock, jazzowy Tie Break wystąpi na Nocnej Scenie ASP oraz znamy już program trzeciego dnia koncertów na Scenie Viva Kultura!

Poparzeni Kawą Trzy oraz Mike Love wystąpią na Małej Scenie 22. Przystanku Woodstock. Z kolei na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych usłyszymy polski jazzowy zespół Tie Break. Znamy również program trzeciego dnia koncertów (15 lipca), które odbędą się na Scenie Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny.

wood


Poparzeni Kawą Trzy


"Poparzeni Kawą Trzy" zespół przyjaciół, muzyków i dziennikarzy. Powstał w 2005 roku utworzony przez pracowników Radia RMF FM i Zetki oraz ich przyjaciół. Wydanie pierwszej płyty w 2011 roku zbiegło się ze spektakularnym sukcesem na "Festiwalu Top Trendy" w Sopocie gdzie zespół zdobył Nagrodę Dziennikarzy, a miesiąc później Zwyciężył na ogólnopolskim festiwalu "Przebojem na antenę". Od tej chwili "Poparzeni Kawą Trzy" goszczą na największych polskich scenach festiwalowych takich jak "Przystanek Woodstock 2012" zarejestrowany na DVD, Ostróda Reggae Festiwal, "Czad festiwal, "Finały WOŚP" i "Lato Dwójki i Radia Zet", a miliony bawią się przed telewizorami w rytm "Kawałka do tańca" podczas Sylwestrowych nocy organizowanych przez Polsat.

Teksty do wszystkich utworów, a wśród nich takich przebojów jak "Byłaś dla mnie wszystkim", "Wezmę cię", "Okrutna zła i podła" pisze Rafał Bryndal muzykę, określaną jako miks ska/rocka i miejskiego folku, komponują sami Poparzeni. W 2013 roku ukazał się album zatytułowany "Wezmę cię", obecnie zespół pracuje nad kolejnym krążkiem.

Skład zespołu: Roman Osica, Krzysztof Zasada, Wojciech Jagielski, Mariusz Gierszewski, Krzyś Tomaszewski, Marian Hilla, Jacek Kret.

woodstock

Fot. archiwum zespołu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mike Love - jedna z wschodzących gwiazd muzyki reggae - wystąpi na Małej Scenie 22. Przystanku Woodstock. Na jego koncert zapraszamy w sobotę - 16 lipca.

Mike Love


Trudno dziś napotkać muzykę prawdziwie rewolucyjną. Era artystów pokroju Boba Marleya, The Clash, Stevie’ego Wondera czy Patti Smith dawno minęła – ich muzyki próżno szukać w stacjach radiowych, a przesłanie ich twórczości nie trafia już do mas. A mimo to rewolucja nie umarła – ona wciąż fermentuje w serach i umysłach ludzi na całym świecie.

Poznacie Mike’a Love – jedną ze wschodzących gwiazd muzyki reggae. Urodzony w Oahu na Hawajach w rodzinie, która muzyką żyła od pokoleń, Mike Love tworzy melodie będące mieszanką mnóstwa różnych tradycji z jednym wspólnym mianownikiem: ideą zmieniania świata na lepsze. Płyty Mike’a Love wydawane są pod marką jego własnej, niezależnej wytwórni „Love Not War Records”. To właśnie to obok intensywnego koncertowania pomogło artyście zdobyć solidną i wciąż pączkującą grupę fanów jego jedynej w swoim rodzaju inspirującej muzyki. Mike Love ma na swoim koncie trasy koncertowej z wieloma muzykami z kręgów świadomej muzyki roots, w tym między innymi z Xavierem Ruddem czy Nahkiem. Ostatnie kilka lat było świadkiem wielu entuzjastycznie przyjętych występów festiwalowych Mike’a, wśród których należy wspomnieć o California Roots Festival, Wakarusa, Wanderlust czy Montreal Jazz Fest. Nie mniejszy jest sukces Mike’a w sieci: ostatnio jeden z jego filmików na YouTubie zaliczył ponad 5 milionów wyświetleń!

A jednak tym, co najbardziej trafia do fanów Mike’a, jest jego przesłanie, pasja i mądrość tekstów. Zawsze chodziło o głębszy sens - wyjaśnia Mike. Nigdy nie lubiłem muzyki płytkiej. Wciąż uczę się, dokąd zmierzam i gdzie chcę być. Cała muzyka jest dla mnie też narzędziem poznania. Otwieram się na nią i odbieram przesłania. To mnie rozwija i koi tak jak każdego innego człowieka.

Utwory Mike’a Love zabierają nas w podróż, która leczy i inspiruje. To podróż ścieżką wiedzy, mądrości i zrozumienia. „Permanent Holita” to liryczne poszukiwanie wolności – wolności autora i słuchacza. Obok biadania nad złem tego świata słyszymy propozycje rozwiązań jego problemów i idee zmiany. „Earthlings” to opowieść o weganizmie, okrucieństwie wobec zwierząt i odpowiedzialności za własne czyny. To utwory, które mają prowadzić do zmiany, stworzone w czasach, gdy zmiana jest tak rozpaczliwie potrzebna.

Rok 2016, rozpoczęty koncertami w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ameryce Środkowej i Australii, zapowiada się jako ważny czas, w którym Mike Love i jego muzyczna rodzina rozkwitną i rozwiną się jak nigdy dotąd.

Muzyka rewolucji, muzyka świadoma.

woodstock

Fot. archiwum zespołu

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jazzowy zespół Tie Break zagra w tym roku na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych. Ich koncertu będzie można posłuchać w czwartek (14 lipca) o godzinie 22:00 w Dużym Namiocie ASP.

Tie Break


Tie Break zalicza się do wąskiego grona kultowych polskich grup muzycznych. Założony w 1980 w Częstochowie, jest kamieniem milowym sceny muzycznej, nie tylko w kategoriach jazzu.

Trzon grupy grupy stanowi czwórka utytułowanych muzyków: Marcin Pospieszalski - bas, Mateusz Pospieszalski - saksofon, Janusz Yanina Iwański - gitara oraz Antoni Gralak - trąbka.

W obrębie offowej subkultury lat 80-tych szybko zdobyli pozycje najciekawszego outsidera. Chuligani jazzowej sceny istnieli poza oficjalnym obiegiem, nieobecni w komunistycznych mediach. Odcięci od zagranicznych wyjazdów stworzyli wokół zespołu własne artystyczne środowisko. Tie Break postrzegany jest jako zespół poszukujący, tworzący własny unikalny styl i brzmienie. Muzyka do dziś brzmi świeżo i awangardowo. Grupa ukształtowała świadomość wielu współczesnych muzyków polskich. Tie Brek uważany jest za prekursorów jassu. Dziś muzycy są cenionymi muzykami sesyjnymi, kompozytorami i producentami, prowadzą indywidualne projekty artystyczne.

Po wydaniu w 2015 reedycji w formie boxu wszystkich płyt i nagrań archiwalnych, zespół z powodzeniem koncertuje w prestiżowych salach, wypełniając po brzegi: filharmonie, koncerty plenerowe i sale festiwalowe. Tie Break nadal brzmi buntowniczo i świeżo. Czuć radość wspólnego grania i niezwykłą nić łączącą zespół z publicznością. Tajemnica koncertów grup tej rangi tkwi w sile autentyczności i orginalności nie splamionej sekenhendem muzycznych fascynacji.

woodstock

Fot. archiwum zespołu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokojowa Wioska Kryszny jest stałym i niezwykle barwnym elementem Przystanków Woodstock. Jej organizatorem jest Fundacja Viva Kultura, która co roku stara się przybliżyć uczestnikom festiwalu elementy kultury Indii (w postaci warsztatów jogi i medytacji, pokazów tańca, teatru, filozofii i mantr) oraz dba o Woodstockowiczów poprzez przygotowanie dla nich i sprzedaż po minimalnych kosztach wegetariańskiego i wegańskiego jedzenia.

Ideą Pokojowej Wioski Kryszny jest również prezentowanie muzyki, która jest głównym nośnikiem pozytywnej energii Przystanku Woodstock. Co roku organizowana przez nich Scena Viva Kultura - trzecia scena festiwalu - gromadzi wiele znanych i lubianych zespołów z Polski i ze świata.

Na tegorocznej edycji Przystanku Woodstock Scena Viva Kultura rozpocznie swoją działalność 13 lipca (środa). Tradycyjnie każdego dnia od godziny 13:00 będzie prezentowany program artystyczny, a o godzinie 16:00 wystartują koncerty, które zakończą się po północy.

Rozkład jazdy Sceny Viva Kultura – piątek (15 lipca)

13:00 – 15:30 – PROGRAM ARTYSTYCZNY
16:00 – 16:40 – MOLLY MALONE’S
17:00 – 17:40 – RADIO BAGDAD
18:00 – 19:00 – ZMAZA / BEZJAHZGH – PROJEKT TRZCIAMAJKA
19:20 – 20:20 – SEDES
20:40 – 21:40 – THE ANALOGS
22:00 – 00:30 – FARBEN LEHRE XXX lat

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 22. Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 14-16 lipca 2016 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. The Hives, Molotov, HEY, Vintage Trouble, Luxtorpeda, Marcelina, Inner Circle, Apocalyptica, The Dead Daises, The Rumjacks, Bring Me The Horizon, Living Colour, Dilated People, Tarja Turunen i DragonForce.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Z Woodstockowiczami spotkają się m.in. Janina Ochojska, Jerzy Stuhr, Tomek Michniewicz, Karolina Korwin Piotrowska, czy Zbigniew Buczkowski. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Oficjalna strona Przystanku Woodstock: www.woodstockfestival.pl.

Źródło:materiały organizatora