20-12-2017

image01504098482

Kraków

Klub Studencki Kwadrat

Start
19:00

80 zł

90 zł


Klub Studencki Kwadrat
ul. Skarżyńskiego 1
Kraków

Valkenrag wystąpi przed Eluveitie w Krakowie

Poznaliśmy nazwę kapeli, która zaprezentuje się przed Eluveitie w Krakowie!

W roli supportu zaprezentuje się powstała w 2006 roku w Tomaszowie Mazowieckim grupa Valkenrag. Eluveitie wystąpi 20 grudnia w krakowskim klubie Kwadrat. Szwajcarska grupa przyjedzie do Polski z nowym materiałem znanym z „Evocation II: Pantheon”. Album ukazał się 18 sierpnia 2017 roku nakładem Nuclear Blast Records. Bilety na to wydarzenie dostępne są na: https://sklep.knockoutprod.net

ELUVEITIE (Szwajcaria) folk metal:
Jeśli ktoś narzekałby, że Eluveitie za mało koncertuje w Polsce i jeden występ w naszym kraju to za mało, mamy dla takiej osoby podwójnie dobrą nowinę. Dlaczego podwójną? Bo oprócz drugiego występu u nas powstałej w 2002 roku w Zurychu formacji, do tego przed samymi świętami, odbędzie się on już stricte w ramach promocji siódmego albumu "Evocation II: Pantheon", który ukazał się 18 sierpnia 2017 roku. Można dodać jeszcze i trzecią dobrą nowinę, na płycie, na lirze korbowej, gra nasza rodaczka Michalina Malisz.
Akustyczna płyta "Evocation II: Pantheon", promowana singlem i teledyskiem "Epona", w warstwie tekstowej jest powrotem kapeli Chrigela Glanzmanna do opowieści powiązanych z mitologią celtycką, do panteonu galijskich bogów. Tytuł każdej z 18 kompozycji na płycie odpowiada jednemu mitycznemu bóstwu. Lider Eluveitie śpiewa w języku staroceltyckim, co było możliwe dzięki jego współpracy z naukowcami, historykami z różnych krajów europejskich. Książeczka albumu również została starannie zaprojektowana. Całość nagrano w studiu należącym do gitarzysty Coronera, Tommy'ego Vetterli.
Dodatkowy smaczek nadchodzących koncertów Eluveitie to oczywiście jubileusz 15-lecia istnienia zespołu. Szwajcarska formacja, tworzona przez muzyków z kilku krajów, jak mało który metalowy wykonawca potrafiła połączyć brutalność z folkowymi motywami, granymi na tradycyjnych instrumentach. W 2014 roku zespół otrzymał w Szwajcarii nagrodę Swiss Music Award dla najlepszego zespołu koncertowego. W tym samym roku album "Origins" wspiął się na szczyt szwajcarskiego notowania płyt.
Sprawdź, jeśli lubisz: Korpiklaani, Finntroll, Ensiferum, Arkona, Elvenking...
http://eluveitie.ch
https://www.youtube.com/watch?v=TkbadvaMuXo
https://www.facebook.com/eluveitie

SILENT CIRCUS (Szwajcaria) metalcore, groove metal:
Nowoczesny metal ze Szwajcarii, tak określają to, co grają muzycy powstałego w 2010 roku zespołu Silent Circus. Źródła wolą używać na określenie ich muzyki określeń "metalcore" oraz "groove metal".
Jeśli fani dokładnie przejrzą się personaliom członków kapeli, znajdą wśród nich imię i nazwisko Cédric "Cede" Dupont. I jeżeli skojarzy im się ta osoba ze znakomitym gitarzystą, którego wkład można usłyszeć na płytach Freedom Call i Symphorce, to dobrze im się skojarzy, bo to ta sama osoba. W Silent Circus tworzy świetny gitarowy duet z Sashą Maksymovem, co słychać na drugim albumie, wydanym w styczniu 2017 "Rise And Fall". Warto zaznaczyć, że produkował go nominowany do Grammy Sky Van Hoff (m.in. Kreator, Caliban, The Sorrow). Ten materiał Szwajcarzy będą promować w Polsce.
Sprawdź, jeśli lubisz: Trivium, Killswitch Engage, In Flames, Arch Enemy, Disturbed…
http://www.silentcircus.ch
https://www.facebook.com/silentcircusofficial
https://www.youtube.com/watch?v=uZXxD542nik

VALKENRAG (Polska) melodyjny wikiński death metal:
Kto powiedział, że żeby opiewać Wikingów, trzeba urodzić się w Skandynawii? Na pewno nie należą do tego grona muzycy powstałej w 2006 roku w Tomaszowie Mazowieckim formacji Valkenrag. Od ponad dekady wspaniale łączą estetykę death metalu i wiking metalu, tworząc całość, która z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom Amon Amarth. Jednakże nie tylko mitologia skandynawska jest dla nich inspiracją, lecz również słowiańska. W roku 2008 Valkenrag wydał singla i demo "Nord Wind". Kolejne wydawnictwo kapeli pochodzi już z roku 2012. To EP-ka o tytule takim jak nazwa zespołu, zawierająca pięć kompozycji. Ostatnie wydawnicze dokonanie Valkenrag to debiutancki pełnowymiarowy materiał "Twilight Of Blood And Flesh" z 2015 roku. Melodyjny death metal formacji przetykany jest elementami folku, a nawet black metalu, co daje mieszaninę prawdziwie zabójczą. Szczególnie podczas koncertów.
Sprawdź, jeśli lubisz: Amon Amarth, King Of Asgard, Ereb Altor, Thyrfing, Ensiferum, Unleashed…
http://www.valkenrag.pl
https://www.facebook.com/ValkenragBand
https://www.youtube.com/watch?v=pSejGDPPPGA


Zagrają:
ELUVEITIE (Szwajcaria) folk metal
+
Silent Circus (Szwajcaria) metalcore, groove metal
Valkenrag (Polska) melodyjny wikiński death metal

Kiedy: 20 grudnia (środa) 2017
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)


Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out https://www.instagram.com/knockoutprod

image01504098482