01-12-2015

Vinny

Vinny Appice: Powrót do Black Sabbath? Byłbym zachwycony

Vinny Appice przyznał, że byłby zachwycony, gdyby został poproszony o wsparcie Black Sabbath na ich pożegnalnej trasie koncertowej. - To byłby dla mnie wielki honor – mówił perkusista w rozmowie z Mitchem Lafonem, autorem podcastu "One on One With Mitch Lafon".

- Kontaktuję się z Tonym [Iommim] od czasu do czasu, głównie przez e-mail. Regularnie sprawdzam, co u niego, jak się czuje i sporo o nim myślę od czasu, gdy zachorował. Wielu moich przyjaciół walczy z chorobą i trudno mi znieść fakt, że spotyka ich coś takiego.

Mimo chęci i pozostawania z Iommim w przyjacielskich stosunkach, Appice przyznał, że w rozmowach nigdy nie poruszał kwestii powrotu do Black Sabbath.

- Rozmawiamy, Tony wie, gdzie mnie szukać, ale sam nigdy niczego mu nie proponowałem. Każdy powtarza: "powinieneś zadzwonić i dać im znać", ale nigdy tak nie postępowałem. To oni dzwonili, gdy mnie potrzebowali i chcieli, bym z nimi zagrał. Teraz nic takiego nie miało miejsca. Wiesz, nie liczę na to. Myślę, że wciąż grają z Tommym [Clufetosem]. Zresztą to teraz inny zespół, otaczają go inni ludzie, inni menedżerowie... To zupełnie inna rodzina. Może dlatego tak to wygląda.

- Kiedy graliśmy razem z Ronnie'em [Jamesem Dio], w zespole byłem jeszcze ja, Tony i Geezer [Butler]. Teraz grałbym z Tonym, Geezerem i Ozzym [Osbourne'em]. Wiele osób mogłoby tego nie zaakceptować, pomyśleliby: "to przecież Heaven & Hell z Ozzym". Nie wiem jednak, czy naprawdę tak jest. Byłbym zachwycony mogąc znów z nimi grać. Myślę, że powinni zaangażować każdego, to byłoby świetne. Gdyby Bill [Ward, perkusista z oryginalnego składu] zagrał kilka kawałków, potem na scenę wszedłbym ja, później Tommy, jako gość specjalny. To ostatnia trasa, ostatnia okazja. A Black Sabbath ma wspaniałą, długą historię. I oczywiście, zgodziłbym się zagrać z nimi bez wahania, to byłby wielki honor.

Vinny Appice dołączył do Black Sabbath w 1980 roku w czasie trasy koncertowej promującej "Heavevn And Hell", a później zagrał jeszcze na "Live Evil" i "Mob Rules". Po dwóch latach opuścił zespół by razem z Ronnie'em Jamesem Dio założyć DIO. W 1992 roku Appice powrócił do Black Sabbath. Od 2006 roku tworzył także skład Heaven & Hell, z którym nagrał debiutancki i jedyny w krótkiej historii zespołu album "The Devil You Know".


BSŹródło: Blabbermouth.net / Facebook.com/BlackSabbath

Powiązane: