04-07-2017

mast

Gdańsk

B90

Start
19:00

105 zł

120 zł


B90
Stocznia Gdańska hala 90B
Gdańsk

Wolves Like Us i Proghma-C przed Mastodon!

Wiemy kto zaprezentuje się przed Mastodon na koncercie w Gdańsku! Rewelacyjną grupę ze Stanów Zjednoczonych wspierać będą: hard-rock’owy Wolves Like Us z Norwegii oraz wykonujący alternatywny metal, lokalny zespół Proghma-C.

Wolves Like Us pojawi się w Polsce jeszcze na dwóch koncertach. W imieniu organizatorów zapraszamy 1 lipca do wrocławskiego klubu Liverpool oraz dzień później 2 lipca do warszawskiej Hydrozagadki.

Mastodon w towarzystwie Wolves Like Us i Proghma-C obejrzymy już 4 lipca w gdańskim klubie B90. Zespół będzie promować swój najnowszy album „Emperor Of Sand”, którego premiera odbyła się pod koniec marca tego roku. Bilety na koncert dostępne są na: http://knockoutprod.net/sklep/ oraz http://www.tickets.soundrive.pl/pl/

Autor plakatu: Kris Ciezlik https://www.facebook.com/krisciezlik

MASTODON (USA) progressive rock, stoner, rock’n’roll:
Są takie zespoły, na których płyty i koncerty czeka się z wielkim podnieceniem. Powstały w 2000 roku w Atlancie kwartet Mastodon, do takich wykonawców należy. Zaczynali od surowego, ciekawie zaaranżowanego sludge'u z elementami muzyki, którą źródła najczęściej nazywają progresywnym metalem (płyty "Remission", "Leviathan"), by trzecim albumem, "Blood Mountain", zademonstrować wielką sympatię do stonera i bardziej klarownego, głębszego brzmienia. A potem porozstawiali wszystkich po ścianach koncepcyjnym dziełem "Crack The Skye" z 2009 roku. Płyta otarła się o pierwszą dziesiątkę "Billboardu". Nie, żeby Mastodon pożądał mainstreamowej popularności, ale uznanie ze strony głównego nurtu jest godne odnotowania. Przejawiło się ono również w trzech nominacjach do Grammy. Po 2009 roku Mastodon bezdyskusyjnie gra w pierwszej lidze sceny metalowej. Status ten zawdzięcza również nieco mniej eksperymentalnym płytom "The Hunter" (nominacja do Grammy za kawałek "Curl Of The Burl") i "Once More 'Round The Sun" (nominacja do Grammy za "High Road"). Grali już u nas, głównie na festiwalach, raz w klubie. W klubie pojawią się również tym razem, promując kolejną płytę, "Emperor Of Sand" (premiera 31 marca). Brann Dailor (perkusja, wokal), Brent Hinds (wokal, gitara), Bill Kelliher (gitara rytmiczna, wokal) i Troy Sanders (wokal, gitara basowa, klawisze) potrafią stworzyć wyjątkową atmosferę podczas występu. Jak na muzycznych wizjonerów przystało.
Sprawdź, jeśli lubisz: Gojira, Baroness, Kylesa, High On Fire…
http://www.mastodonrocks.com
https://www.facebook.com/Mastodon
https://www.youtube.com/watch?v=Og39iIBeOHI

WOLVES LIKE US (Norwegia) hard rock, dark rock:
Kumplują się z Kvelertakiem, ale muzyka powstałej w 2010 roku w Oslo formacji Wolves Like Us, nie przypomina dokonań sławniejszych rodaków. Czterej panowie, którzy w CV jako byłe miejsca pracy mogą wpisać takie kapele jak Amulet, Infidels Forever, JR Ewing albo Silver, w pas kłaniają się dokonaniom Afghan Whigs, a bardzo cenią także muzykę Quicksand, Swervedriver, Hüsker Dü, czy Leatherface. Przyznają, że określenie "dark rock" całkiem dobrze oddaje to, co tworzą. W 2011 roku wydali debiutancki album "Late Love". Ten rok to także europejska trasa razem ze wspomnianym Kvelertakiem. Druga duża płyta, "Black Soul Choir", pochodzi z roku 2014. Kiedy przyjadą do Polski, na rynku powinien już być dostępny trzeci, niezatytułowany jeszcze album Norwegów.
Sprawdź, jeśli lubisz: Afghan Whigs, Hüsker Dü, Deftones, COC, Alice In Chains… https://wolveslikeus-official.bandcamp.com
https://www.facebook.com/wolveslikeusss
https://www.youtube.com/watch?v=71nPzm87oBg

PROGHMA-C (Polska, Gdańsk) alternatywny metal, elektronika, post metal:
Proghma-C pojawia się i znika. Powstały w 2002 roku w Gdańsku zespół, parokrotnie się rozwiązywał i niejednokrotnie zmieniał skład. Jednak w każdym ważnym momencie dla kapeli byli Paweł Smakulski (gitara, syntezatory) oraz Łukasz Kumański (perkusja). Skład uzupełnia jeszcze basista Arek Litkowiec, a od 2015 roku posada wokalisty należy do Patryka Zwolińskiego (m.in. eks-Blindead, eks-Antigama). Kapela na pewno nie oszałamia dorobkiem, bo znajdują się w nim EP-ka "Down In A Spiral" (2005) oraz album "Bar-do Travel" (2009), ale jakość jej muzyki może spodobać się wielu.
Sprawdź, jeśli lubisz: Tool, Meshuggah, Neurosis, Aphex Twin, Pink Floyd…
https://www.facebook.com/Proghmac
https://www.youtube.com/watch?v=kv8FI01f8TU

Zagrają:
MASTODON (USA) progressive rock, stoner, rock’n’roll
+
Wolves Like Us (Norwegia) hard rock, dark rock
Proghma-C (Polska, Gdańsk) alternatywny metal, elektronika, post metal

Kiedy: 4 lipca (wtorek) 2017
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Doki 1
Bilety: 105 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions i B90

Bilety dostępne na: http://knockoutprod.net/sklep/ oraz http://www.tickets.soundrive.pl/pl/

Oraz:
Ticketpro
Eventim

Zapraszają
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out https://www.instagram.com/knockoutprod
B90
http://www.b90.pl/
https://www.facebook.com/B90klub

mast