16-05-2016

wood

Wyłoniono finalistów Eliminacji do Woodstocku!

Poznaliśmy wszystkich finalistów Eliminacji do tegorocznego Przystanku Woodstock!

W sobotę, 14 maja, w gdańskim klubie Stary Maneż, odbył się trzeci półfinał Eliminacji do 22. Przystanku Woodstock. Jury jak zwykle miało ciężki orzech do zgryzienia, jednak będąc na łączach telefonicznych z Jurkiem Owsiakiem, po burzliwych obradach udało im się podjąć decyzję i ogłosić werdykt:

- Do Finału Eliminacji do 22. Przystanku Woodstock przechodzą: Radio Slam, Cochise oraz Scylla!
- Na Małą Scenę zostali zaproszeni: Romantycy Lekkich Obyczajów oraz SIQ!
- "Dziką Kartę Lecha" otrzymali: The Shipyar i Oil Staints

finał el

Fot. Lucyna Lewandowska, woodstockfestival.pl


- Trzy koncerty półfinałowe Eliminacji za nami. Efekt - 9 zespołów, które zobaczymy na Finale w Poznaniu i już dziś wiemy, że to będzie koncert mocny, dynamiczny, bardzo zaskakujący, na absolutnie wysokim poziomie - mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Przystanku Woodstock i członek Jury Eliminacji.

A patrząc wstecz - Eliminacje do Przystanku wypłynęły na szerokie koncertowe wody. Mamy za sobą trzy genialne spotkania w Polsce, a nie można przecież zapomnieć o pierwszym zagranicznym występie w czeskiej Pradze. Profesjonalizm w realizacji i organizacji, fantastyczne polskie kluby które dają artystom zupełnie inne możliwości. No i publiczność, która jest takim szóstym członkiem Jury - żywiołowa, zaangażowana, ale i bezlitośnie wskazująca kapele, które muszą jeszcze nad swoim koncertowaniem popracować. Wielkie dzięki dla wszystkich którzy byli z nami i zapraszamy na wielkie finiszowanie - do Poznania - dodaje.

Finał Eliminacji odbędzie się już 4 czerwca (sobota) w poznańskim Centrum Kultury "Zamek". O miejsce na woodstockowych scenach rywalizować będą: Aarch A, Hanza, Lion Shepherd, Omni Modo, Superhalo, The Snuff, Radio Slam, Cochise oraz Scylla.

eliminacje woodstock półfinał
Cochise/ fot. Lucyna Lewandowska, woodstockfestival.pl

eliminacje woodstock półfinał
Radio Slam/ fot. Lucyna Lewandowska, woodstockfestival.pl

eliminacje woodstock półfinał
Scylla, Fot. Dawid Ilnicki, woodstockfestival.pl


22. Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 14-16 lipca 2016 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. The Hives, Molotov, HEY, Vintage Trouble, Luxtorpeda, Marcelina, Inner Circle, Apocalyptica, The Dead Daises, The Rumjacks, Bring Me The Horizon, Living Colour, Dilated People, Tarja Turunen i DragonForce.

Źródło:materiały organizatora