04-11-2016


XV OPOLE GOSPEL FESTIVAL JUŻ ZA DWA TYGODNIE

W ramach XV Opole Gospel Festiwal odbędzie się koncert poświęcony jubileuszowi 15.lecia Opole Gospel Choir, którego pomysłodawcą jest Jacek Mełnicki – założyciel i lider grupy wokalnej „Studio Singers”, działającej w latach 1985-1999.

W chórze występuje ponad 30 osób, związanych wcześniej z Opolskim Studiem Piosenki – są to w większości studenci szkół wyższych z różnych miast Polski oraz profesjonalni wokaliści, animatorzy kultury oraz aktorzy serialowi, teatralni i musicalowi. Członkowie chóru to doświadczeni wokaliści, wielokrotni laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali piosenkarskich. Obok działalności w chórze z wielkim powodzeniem realizują swoje artystyczne pasje w indywidualnych i bardzo różnych projektach artystycznych.

Nagrania zespołu znalazły się, jak do tej pory, na siedmiu płytach CD (trzy płyty autorskie oraz cztery krążki we współpracy z takimi artystami jak Janice Harrington, „Jazz Ball Orchestra”, czy „Big Warsaw Band” pod dyrekcją Stanisława Fiałkowskiego).

Opole Gospel Choir to laureaci drugiej nagrody Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel „Gospel Camp Meeting 2003”. Chór jest także jednym z sześciu finalistów konkursu „European Gospel Award”, który odbył się w Berlinie we wrześniu 2005 roku. Natomiast w 2006 roku, podczas 43. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, zespół otrzymał Nagrodę Dziennikarzy. Oprócz licznych koncertów w Polsce, zespół wielokrotnie występował w Niemczech, we Włoszech oraz w Hiszpanii.

W 2011 roku opolski chór został nagrodzony przez Opolską Izbę Gospodarczą prestiżową nagrodą - Srebrnym Laurem Umiejętności w dziedzinie kultury.

Od 2002 roku Opole Gospel Choir pełni również rolę gospodarza odbywającego się w Filharmonii Opolskiej „Opole Gospel Festival”. Podczas tych piętnastu lat wystąpili na filharmonicznej scenie wspólnie z gwiazdami muzyki gospel m.in. z Harriet Lewis, Dian Pratiwii,Ewą Urygą, Mietkiem Szcześniakiem, Diesis & Bemolli Gospel Choir , Siggy Davis, Mate.O.

W koncercie wystąpią artyści reprezentujący trzy pokolenia muzyki gospel:
Jacek Mełnicki i Daria Pakosz
Opole Gospel Choir, zespół Soul City
Opole Youth Choir
pod dyrekcją Magdaleny Wójcik-Gugulskiej
Towarzyszyć im będzie sekcja muzyczna w składzie:
Paweł Harańczyk - piano,
Kuba Mitoraj - gitara,
Marcin Chatys – gitara basowa
Jarosław Korzonek - perkusjaBILETY:


XV OPOLE GOSPEL FESTIVAL
Filharmonia Opolska
20.11.2016r . g. 18.00
Sala Koncertowa
Bilety: 45 zł

Źródło:materiały organizatora