08-11-2016


Zapraszamy na Filmowe Poranki z Kosmolotami do kina Helios!

Zapraszamy na kolejne odcinki z serii Filmowe Poranki – Kosmoloty! W niedzielę 20 listopada o godzinie 10:30 zapraszamy na nowy zestaw bajek z przygodami Waszych ulubionych KOSMOLOTÓW !

Dla wszystkich małych kinomanów zaprezentujemy odcinki:

- Niezwykła przygoda
- Lekcje tańca
- Choroba
- Żurawinowy krater
- Nieustraszeni odkrywcy
- Jastrząb mechanik

Projekcję nowych Filmowych Poranków poprzedzają atrakcje w holach kin oraz konkursy i zabawy na sali kinowej.

W niedzielę 20 listopada zapraszamy razem z Fabryką Wiedzy na mroźne eksperymenty!

Porozmawiamy trochę o zimnie. Kiedy możemy powiedzieć, że jest zimno, jaka temperatura się Wam kojarzy z mroźnymi porankami? 0 stopni -5 a może -10? Na początku jednak porozmawiajmy o powietrzu którym oddychamy. Zaczniemy od suchego lodu – zbadamy jego właściwości, zobaczymy jak wygląda, jaki ma zapach i przeprowadzimy doświadczenia z nim związane. Czeka na Was ogromna mgła rodem z filmów fantasy, gaszenie świeczek przy użyciu suchego lodu, duże banki mydlane i wybuchy).

Jesteście gotowi na drugiego bohatera? Przed Wami ciekły azot i doświadczenia z nim związane (zamrażanie różnych substancji – kwiatek, wąż gumowy, chrupki; znikające balony, wybuch kontrolowany, wielka zadyma).

Przed seansem, od godziny 10:00 zapraszamy do kącika dziecięcego, w którym, w oczekiwaniu na seans dzieci będą mogły stworzyć piękne malowanki. Wybrane prace zostaną nagrodzone wejściówkami do Bawialni KubuśBawialni Kubuś.

Cykl Filmowych Poranków w Kinie Helios odbywa się w co drugą niedzielę miesiąca we wszystkich kinach ogólnopolskiej sieci kin Helios, zawsze o godzinie 10:30. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 lat w towarzystwie opiekunów. Każde spotkanie rozpoczynają kilkunastominutowe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Scenariusz wydarzenia:
- zabawy i konkursy z animatorem [10-15 min]
- projekcja - zestaw bajek lub film [60-70 min.]

Specyfika seansu filmowego:
- dźwięk ściszony w stosunku do standardowej głośności
- pozostawione na cały seans przyciemnione światła na sali [półmrok]Źródło:materiały kina Helios