13-10-2016


Daria Zawiałow zaśpiewała w Stodole (relacja)

Daria Zawiałow, znana najbardziej z udziału w programie X Factor, a także z debiutów w Opolu, wystąpiła trzynastego października na Open Stage warszawskiego klubu Stodoła.


Daria Zawiałow/materiały własne

Daria Zawiałow pracuje nad debiutanckim albumem. Na koncercie w Stodole można było posłuchać kilkunastu piosenek artystki, które z pewnością trafią na płytę. Ze znanych już utworów usłyszeliśmy oczywiście Malinowy Chruśniak (i to dwa razy, bo również na bis) oraz nastrojowe Lwy. Prócz tego, nie zabrakło utworu Kundel Bury, który właśnie trzynastego października miał swoją premierę w portalu Onet (następnego dnia był już dostępny na przykład na YouTube). Pozostałe kawałki dość przekrojowo pokazały inspiracje piosenkarki. Momentami było bardziej lirycznie, kiedy indziej wręcz rockowo, co jest też w dużej mierze zasługą muzyków występujących z Zawiałow.


Daria Zawiałow/materiały własne

Nagłośnienie, kolejny raz na Open Stage, było bez zarzutu. Niestety Daria Zawiałow nie zawsze śpiewała wyraźnie i część tekstów nowych utworów była ciężka do rozszyfrowania. Natomiast energia płynąca do widowni na pewno była spora i pozytywna. Widać, że wokalistka na scenie czuje się jak ryba w wodzie i bawi się razem z publicznością. Jestem ciekawa płyty Zawiałow. Na koncercie nie brakowało zapału i werwy, ale niestety piosenki nie zostały mi w głowie. Może okażą się bardziej chwytliwe w wersjach studyjnych?


Katarzyna Ryzel