22-02-2018

Emeli Sandé w Krakowie 22.02.2018

Emeli Sandé w Krakowie - relacja

W ostatni czwartek w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbył się pierwszy w Polsce koncert znanej brytyjskiej wokalistki Emeli Sandé.Emeli Sandé w Krakowie 22.02.2018
Materiały organizatora


Wystąpiła ona na scenie z 10 osobowym zespołem, który składał się z chórzystów, dwóch perkusistów, gitarzysty, basisty, pianisty oraz roztańczonej sekcji dętej.

Znakiem rozpoznawczym zespołu były charakterystyczne koszule w paski. Emeli wykonała swoje największe hity, takie jak "Read all about it" czy "Heaven". W pewnym momencie artystka usunęła się w cień, aby widownia mogła usłyszeć rewelacyjny chórek, który porwał słuchaczy.

Emeli Sandé w Krakowie 22.02.2018
Materiały organizatora


Niedługo po tym Emeli wraz ze swoim chórzystą wykonała utwór "Beneath your beautiful", który znamy z duetu z Labirynth. Nie zabrakło również chwili na wyciszenie i zamyślenie, kiedy na scenie pojawiło się pianino, a wraz z nim utwór "Clown". Widzowie usłyszeli pełny wrażliwości głos, który chwytał za serce. Ostatnim utworem było znane "Next to me", które spowodowało, że cała sala poderwała się z foteli, aby wspólnie zaśpiewać utwór. Wisienką na torcie był bis i podziękowania artystki skierowane do odbiorców.

Miejmy nadzieję, że Emeli ponownie zawita do Polski z taką samą pozytywną energią i nowymi, inspirującymi kompozycjami.

Małgorzata Styblińska