15-10-2017

Procol Harum 1967-2017 Tour - Katowice

Katowice

Spodek


Spodek
Al. Korfantego 35
Katowice

Procol Harum

Procol Harum "1967-2017 Tour" w katowickim Spodku było świetnym, rockowym rozpoczęciem jesiennego sezonu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu!

Słowa założyciela zespołu i jego niekwestionowanego lidera Gary'ego Brookera, o nowej i właśnie promowanej płycie "Novum"- „Jest to jeden z najlepszych albumów, które zrobiliśmy, można nawet powiedzieć kiedykolwiek” okazały się, jak najbardziej na miejscu.

Koncert był znakomity, zespół w pełnej formie bez najmniejszego problemu odgrywał każdy dźwięk. To był pokaz klasyki i kunsztu muzycznego.

Nagłośnienie jak na Spodek było bardzo dobre - w każdej części hali słychać było selektywnie i czysto. Na pewno była to także zasługa zespołu, który mógłby pokazać jakość dobrego brzmienia niejednym młodziakom.

Sam Gary był w świetnym humorze, rzucając pomiędzy utworami żartobliwe anegdoty, jak ta o "polskiej wódce żubrówce", czy zapowiadając kolejną piosenkę "Jeśli nie spodoba się wam, zwracamy pieniądze za bilety". Publika kilka razy dawała owacje na stojąco. Na sam koniec na bis zabrzmiało kultowe "A Whiter Shade Of Pale", jako zwieńczenie pięknej kariery, którego nie mogło tego wieczoru zabraknąć. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego niezwykłego koncertu.