Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Borknagar + Saor, Can Bardd / 21 XI / Warszawa

21 listopada 2020 @ 20:00 - 23:00

zł90 – zł100

Norweski Borknagar zaprezentował swoje najnowsze wydawnictwo – „True North” w listopadzie 2019 roku. Jedenasty album grupy ukazał się nakładem wytwórni Century Media Records, a dwa koncerty w Polsce będą częścią trasy promującej tę płytę.

U boku grupy zaprezentuje się także szkockie Saor oraz młode trio Can Bardd ze Szwajcarii.

Borknagar i ich goście wystąpią wspólnie już 21 listopada w warszawskiej Hydrozagadce oraz 22 listopada w klubie Kwadrat, w Krakowie.

🎟 Bilety na koncerty są już dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)

[PL] Uwaga! ⚠ Kupując bilet od osób umieszczających oferty na nieautoryzowanych stronach (Viagogo, Ticketswap, Allegro, OLX czy Facebook), ryzykujesz nabycie fałszywej wejściówki, która uniemożliwia wejście na koncert. Prosimy o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży, tj. sklep.knockoutprod.net oraz eventim.pl!

[ENG] Attention! ⚠ Buying tickets through unauthroized platforms (Viagogo, Ticketswap, etc.) is a risk of buying false tickets which will not let You participate in our shows. The only authorised ticket stores are sklep.knockoutprod.net and eventim.pl.

🎵 BORKNAGAR (Norwegia) black metal, folk metal:

Jak znakomicie można połączyć black metal z elementami folkowymi, jak z czasem dodawać coraz ciekawsze elementy do blackowego fundamentu? Powstały w 1995 roku z inicjatywy Øysteina G. Bruna norweski Borknagar zawarł odpowiedzi na te pytania w swojej muzyce. Lider grupy ma również dar doskonałego dobierania współpracowników, którzy dodają utworom w wersjach studyjnych bądź live ciekawych barw. Dość powiedzieć, że przez Borknagar przewinęli się (na płytach i/lub koncertach) muzycy z Gorgoroth, Emperor, Enslaved, Ulver, czy z bardziej współczesnych ze znakomitego norweskiego Leprous.

Øystein G. Brun wciąż prowadzi Borknagar pewną ręką, od lat częściej spoglądając w stronę krainy łagodności i piękna niczym norweskie krajobrazy niż w piekielne czeluście. Wytrwale sekunduje mu od 1999 roku klawiszowiec i wokalista Lars Nedland, znikający i powracający do składu basista i wokalista ICS Vortex, który przygodę z Borknagar zaczynał w roku 1997, a także najmłodsi stażem bębniarz Bjørn Dugstad Rønnow oraz gitarzysta Jostein Thomassen.

https://www.borknagar.com/
https://www.facebook.com/borknagarofficial/
https://youtu.be/NAKWe0DkBsE

🎵 SAOR (Szkocja) black metal, atmosferyczny folk:

Jest całkiem prawdopodobne, że jedną z inspiracji dla Andy’ego Marshalla do stworzenia w 2012 roku zespołu Saor był film „Braveheart” Mela Gibsona. Epicki obraz pokazuje zarówno dążenie Szkotów do wolności pod przywództwem Williama Wallace’a, jak i surowe piękno górskiego, szkockiego krajobrazu.

Saor po szkocku i gaelicku oznacza wolność. Andy korzysta z niej podczas komponowania i miesza ostry black metal z folkowymi tematami, atmosferycznym rockiem oraz melodyjnymi ilustracjami w kompozycjach, które zwykle przekraczają 10 minut długości. Na albumach takich utworów jest zazwyczaj cztery lub pięć, bo Marshall stara się nie zanudzić słuchacza, a raczej zostawić go z uczuciem niedosytu. W studiu sam obsługuje wszystkie instrumenty. Na żywo korzysta ze wsparcia czterech muzyków, wśród których jest również skrzypek. Wspaniale odmalowują na żywo piękno szkockiej natury, opowiadają o historii, tradycjach i poezji dawnej Szkocji. Na trasie w 2020 roku muzycy promują wydany rok wcześniej album „Forgotten Paths”, na którym gościnnie pojawił się między innymi Neige z Alcest.

https://www.saormusic.com/
https://www.facebook.com/saorofficial/
https://www.youtube.com/watch?v=W9bMRTvmvQQ

🎵 CAN BARDD (Szwajcaria) folk metal, atmosferyczny black metal:

Kiedy Malo Civelli zakładał w 2016 roku zespół Can Bardd, miał zaledwie 18 lat. Aż nie chce się w to wierzyć, kiedy posłucha się pierwszych kompozycji szwajcarskiego duetu, który uzupełnia perkusista Dylan Watson. Przebija z nich bowiem wielkie osłuchanie, muzyczna erudycja, inteligencja oraz wspaniałe wyważenie proporcji. Malo kocha zarówno akustyczne, pachnące folkiem dźwięki, jak i rozciągnięte w czasie black metalowe ataki. Ciężar i agresja spotykają się na płytach Can Bardd z melodią i szybującymi w przestrzeni pasażami.

Szwajcarski zespół dość szybko wkupił się w łaski fanów. Poprzez koncerty, a przede wszystkim świetne albumy, jak choćby wydany w 2019 roku „The Last Rain”.

https://www.facebook.com/CanBardd/
https://www.youtube.com/watch?v=bqXYNo3dQ2I

Zagrają:
BORKNAGAR (Norwegia) black metal, folk metal
+
SAOR (Szwecja) black metal, atmosferyczny folk
CAN BARDD (Szwajcaria) folk metal, atmosferyczny black metal

Kiedy: 21 listopada (sobota) 2020
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 22 listopada (niedziela) 2020
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

🎟 Bilety na koncerty są już dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

Szczegóły

Data:
21 listopada 2020
Godzina:
20:00 - 23:00
Koszt:
zł90 – zł100
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/2579075119084517/

Organizator

Knock Out
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Hydrozagadka
11 Listopada 22
Warszawa, Polska
+ Google Map