Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

LUCIFER 19 maja zagra w Poznaniu.

19 maja 2020 @ 20:00 - 22:00

zł75 – zł85
Knock Out Productions zaprasza na majowy koncert Lucifer w poznańskim klubie „U Bazyla”! Zespół Johanny Sadonis pracuje obecnie nad albumem „Lucifer III”, który ukaże się już w marcu obecnego roku (Century Media Records). W roli supportu Lucifer zaprezentuje się szwedzki Year Of The Goat. Ostatnią produkcją grupy jest album „Novis Orbis Terrarum Ordinis”, który ukazał się 6 września 2019 roku za pośrednictwem Napalm Records. Na koncert Lucifer i Year Of The Goat zapraszamy 19 maja 2020 roku do poznańskiego klubu „U Bazyla”.
LUCIFER

Muzyka w życiu Johanny Sadonis odgrywa ogromną rolę. Nie dość, że jest wokalistką i kompozytorką, to jeszcze działała jako didżejka. Pracowała też w wytwórni płytowej Century Media, więc zna meandry biznesu muzycznego z każdej strony. W 2014 roku założyła w Berlinie formację Lucifer, której drugim kołem napędowym jest od jakiegoś czasu legenda death metalu i hard rocka, Nicke Andersson.

Lucifer powstał na gruzach formacji The Oath, która rozpadła się niespodziewanie dla Sadonis, pokładającej w niej spore nadzieje. W pierwszym okresie istnienia nowego zespołu wokalistkę wspierał znany z Cathedral gitarzysta Gaz Jennings, a wydawniczo należąca do Lee Doriana Rise Above Records, która wydała w 2015 roku pierwszego singla „Anubis”. Później przyszedł występ na festiwalu Roadburn i koncerty w Niemczech. Wiosną pojawił się album „Lucifer I”, a krótko po tym nastąpiła trasa po USA. Pod koniec 2016 roku w życiu artystycznym i zawodowym Johanny pojawił się Nicke, przez co historia Lucifer dostała gwałtownego przyspieszenia. W składzie pojawiła się jeszcze dwójka Szwedów: gitarzyści Martin Nordin (Dead Lord) i Linus Björklund, którzy uzupełniają obecne wcielenie kapeli.

Lucifer to oldschoolowo, naturalnie brzmiący zespół, stylistycznie zakorzeniony przede wszystkim w późnych latach 60. i 70. Hołd ówczesnej estetyce oddaje również wizualnie poprzez stroje i teledyski. Drugi album, zatytułowany po prostu „Lucifer II”, wydał były pracodawca Johanny, wspomniana wytwórnia Century Media. Lucifer promując go, zawitał również do Polski.

Sprawdź, jeśli lubisz: Öyster Cult, Lucifer’s Friend, Steppenwolf…

YEAR OF THE GOAT (Szwecja) doom, doom rock, heavy metal:

Year Of The Goat to szwedzki sekstet, który powstał w 2006 roku w mieście Norrköping. Tym samym, z którego pochodzi Marduk oraz kilku światowej sławy przedstawicieli sportów zimowych.

W przeciwieństwie do kapeli Morgana tworzący sekstet panowie: Thomas Sabbathi (wokal, gitara), Jonas Mattsson (gitara), Linus Lundgren (gitara), Daniel Melo (perkusja), Joona Hassinen (gitara basowa) i Pope (mellotron, wokal), nie upodobali sobie w muzyce diabelskiej wściekłości i bluźnierczości oraz opętańczych temp, lecz składają pokłony rockowi, a zwłaszcza temu z okultystycznym podszyciem, z lat 60. i 70. Można tu przytoczyć nazwy Black Sabbath, Pentagram, Coven, Black Widow jako punkt odniesienia, a ze współczesnych można chyba dodać do wyliczanki Ghost.

Muzycy Year Of The Goat, jak na Szwedów przystało, mają wyjątkowy dryg do pisania melodii, a ich kompozycje urzekają fantastycznym ciepłym brzmieniem. Doceniono ich już za debiutancki album. „Angel’s Necropolis” otrzymał nagrodę angielskiego „Metal Hammera”.

https://www.facebook.com/yearofthegoat/
https://www.youtube.com/watch?v=3utyUuudA30

Szczegóły

Data:
19 maja 2020
Godzina:
20:00 - 22:00
Koszt:
zł75 – zł85
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://knockoutprod.net/pl/concert/detail/280

Organizator

Knock Out
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

U Bazyla
ul. Norwida 18A
Poznań,
+ Google Map