Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Porcupine Tree zagra w Katowicach

30 października 2022 @ 19:00

Już 30 października w katowickim Spodku zagra Porcupine Tree. Po długo oczekiwanej reaktywacji wystąpi, jako trio w składzie: Steven Wilson, Richard Barbieri, Gavin Harrison w ramach trasy promocyjnej dobrze przyjętego albumu „Closure / Continuation”. To będzie jeden z najważniejszych koncertów tego roku w Polsce! 

 

Na muzycznej mapie zdominowanej przez muzykę pop i nieustanne dążenie do manipulacji muzycznymi trendami zespół PORCUPINE TREE jest bez wątpienia zjawiskiem niezwykłym. Jego członkowie nie uznają żadnych ograniczeń w swojej pasji do eksperymentowania i niezmordowanie dążą do osiągnięcia niepowtarzalnego połączenia słów i muzyki, które ponad dwadzieścia lat temu znane było jako „rock progresywny”. Nie oznacza to wcale, że muzycy Porcupine Tree stali się wiernymi naśladowcami zespołów grających w latach 60. i 70. Nic bardziej mylnego; korzystając z najnowszych osiągnięć techniki próbują jedynie odtworzyć niepokornego ducha i nastrój przepełniające muzykę tamtego okresu.
Kiedy na początku 2009 Steven Wilson wydał swój pierwszy solowy album – „Insurgentes”, dalsza działalność zespołu stanęła pod znakiem zapytania. I rzeczywiście, w 2010 po wydaniu albumu „Incident” Wilson zapowiedział zawieszenie aktywności grupy. W tym samym roku, w lipcu w Łodzi, formacja zagrała ostatni jak się wówczas wydawało koncert w naszym kraju.
W trakcie solowej, pełnej sukcesów działalności Wilsona, niemal w każdym wywiadzie pytany był o możliwość powrotu Porcupine Tree na scenę. Zwykle ignorował tego typu „zaczepki”, ale mniej więcej przed rokiem zdarzyło mu się rzucić mimochodem – „niewykluczone, że Porcupine Tree powróci w najmniej spodziewanym momencie”
Ten MOMENT nastąpił właśnie teraz – będzie nowy album, duża trasa koncertowa i Polska na tej trasie. Nie mogło być inaczej. Wszak w naszym kraju zespół ma duże i wierne grono fanów od samego początku działalności!
To będzie z pewnością wyjątkowy wieczór, podczas którego Porcupine Tree przedstawią to co stworzyli najlepszego. Koncert będzie trwał prawie 180 minut i będzie podzielony na dwie części.
Oficjalna strona Porcupine Tree: www.porcupinetree.com

Szczegóły

Data:
30 października 2022
Godzina:
19:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
www.porcupinetree.com

Organizator

Rock Serwis Agency

Miejsce wydarzenia

Spodek
Aleja Wojciecha Korfantego 35
Katowice, Śląsk 40-005 Polska
+ Google Map