NEWS

Premiery Yfel 1710, Weresoul i Wędrowcy~Tułacze~Zbiegi

Dziś premiera debiutów Yfel 1710, Weresoul i kompaktowej edycji „Marynistyki Suchego Lądu” projektu Wędrowcy~Tułacze~Zbiegi. Płyty ukazują się nakładem Malignant Voices.

Debiut Yfel 1710 to 6 odsłon opresyjnego, nawiedzonego i do cna złego black metalu w wykonaniu nowej formacji Klimorha (Non Opus Dei). „>>Willa Wisielców<< jest chyba najbardziej diabolicznym tworem Klimorha” – czytamy w recenzji na łamach Void Magazine.Posłuchaj „Willi Wisielców” na Black Metal Promotion Rituals (Sauron, Narrenwind, Yarn of the Wicked) oraz Wormwood (Eerie) łączą siły pod szyldem Weresoul, tworząc unikalne podejście do dźwięków nasyconych grozą.„(…) odarty z koturnów, falban i >>bogatych<< aranży , metalowy koncept album rodem z horrorów wytwórni Hammer, i taki ładniejszy, przystępniejszy młodszy brat >>Coven<< Cultes des Ghoules” – takie porównania padają w recenzji albumu w Noise Magazine.
Posłuchaj „Weresoul” na Black Metal Promotion „Wędrowcza koncepcja prymitywistycznego, naiwnego grzebania     w konwencji garażowego black metalu, poezji śpiewanej i słuchowiska nabrała nowych rumieńców. Oto struktury, aranże i brzmienie chętniej czerpią z brzmień polskiej nowej fali lat 80. – Klausa Mittfocha, Püdelsów z Korą, 1984. Całość spina koncepcja tęsknego płaczu za wyższą siłą, która choć odwróciła się od człowieka, to człowiek wyje do niej, by obróciła go w popiół” – pisał   o tej płycie Bartosz Cieślak w Noise Magazine.Posłuchaj: „Marynistyka Suchego Lądu” (audio)