HELIOSKINO

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

Filmowy początek jesieni w kinach Helios!

Kino Helios w Dąbrowie Górniczej zaprasza na ekscytujące seanse filmowe! W tym tygodniu w repertuarze znajdą się zarówno interesujące pozycje dla młodych widzów („Tarapaty 2”, „Trolle 2”, „Mulan”), dla fanów mocnych wrażeń na wielkim ekranie („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Pętla”, „After 2”), jak i koneserów kina oraz wielbicieli ponadczasowej klasyki („Casablanca”, „Smak Pho”) oraz kina historycznego („Legiony”). Każdy widz z pewnością odnajdzie idealną propozycję dla siebie!

Już w najbliższy piątek na ekranach kin Helios zadebiutuje kontynuacja największego hitu polskiego kina familijnego XXI wieku. „Tarapaty 2” to szalone przygody, wakacyjny klimat, wybuchy, pościgi i opowieść o prawdziwej przyjaźni! Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – piękny obraz Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą go odnaleźć i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty.

Po gigantycznym sukcesie pierwszej części, zachwytach krytyków i publiczności oraz międzynarodowych nagrodach, przyszedł czas na zupełnie nową przygodę – podczas najbliższego weekendu w kinach Helios odbędą się przedpremierowe pokazy kolorowej animacji „Trolle 2”. Queen Poppy i Branch odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkane przez Trolle. W związku z tym, wspólnie z grupą przyjaciół, postanawiają wyruszyć w wielką podróż. Przy okazji tej premiery w kinowych barach Heliosa dostępny jest specjalny zestaw filmowy, w skład którego wchodzą pyszne przekąski oraz oryginalne toppery z bohaterami animacji. Najwyższy czas się przekonać, czy oczy widzów są przyzwyczajone do oglądania tylu kolorów i takiego natężenia szczęścia!

Wszystkich widzów, bez względu na wiek, zachwyci kultowa animacja Disney’a w nowej, fabularnej odsłonie! „Mulan” to wzruszająca historia ze wspaniałą grą aktorską i zapierającymi dech w  piersiach epickimi scenami. Ta niezwykła produkcja opowiada o szybkiej, nieustraszonej i zdeterminowanej córce wielkiego wojownika. Kiedy cesarz nakazuje, aby jeden mężczyzna z każdej rodziny służył w jego armii, Mulan bohatersko zajmuje miejsce swojego chorego ojca. Jako Hua Jun staje się jednym z największych chińskich wojowników.

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

Na moc filmowych wrażeń mogą także liczyć widzowie dorośli. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to fabularna opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za popełnienie brutalnego przestępstwa. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

Gorący romans „After 2” przedstawia dalsze losy młodych kochanków. Tessa nie potrafi zaufać partnerowi, po tym co między nimi zaszło. Aby wyleczyć się z namiętności, rzuca się w wir pracy. Trevor sprawia wrażenie idealnej „odtrutki”. Tessa wydaje się być gotowa na nowy związek, ale Hardin nie zamierza się poddać. Jest gotów na wszystko, by udowodnić, że jego uczucia są szczere. Jednak porywcza, dzika natura i skrywane w sercu sekrety sprzed lat, znów mogą mu stanąć na drodze do szczęścia… 

Pętla” przedstawia kulisy tzw. „afery podkarpackiej” – jednego z najgłośniejszych wydarzeń ostatnich lat. Pozorny zbieg okoliczności łączy losy policjanta Daniela oraz bliźniaków z Ukrainy. Pod płaszczykiem działań policyjnych, młody stróż prawa przejmuje kontrolę nad znanym domem publicznym i zaczyna eliminować konkurencję sutenerów, a także zbierać kompromitujące materiały na znanych bywalców lokalu.

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

Na widzów Heliosa czekają także Projekty Specjalne! 28 września, w ramach cyklu Kino Konesera widzowie zobaczą dramat – Smak Pho. Maja ukrywa przed kolegami z klasy tradycyjne drugie śniadanie, które co rano przygotowuje jej tata – wietnamski kucharz. Kiedy jego szef wróci do rodzinnego kraju, bohater będzie musiał się zmierzyć z wymaganiami nowego właściciela restauracji, to jednak znacznie mniejsze wyzwanie niż samodzielne wychowywanie coraz bardziej dorosłej i niezwykle spostrzegawczej córki.

Dzień później, 29 września, na ekrany kin Helios powróci absolutny klasyk światowej kinematografii – Casablanca”, wyświetlany w ramach Złotej Kolekcji Filmowej. II wojna światowa, tytułowa Casablanca. Właściciel nocnego klubu, Rick Blaine, spotyka swoją dawną miłość, Ilsę, która okazuje się być żoną działacza czeskiego ruchu oporu, Victora Laszlo. Dawne uczucia odżywają… Najsłynniejszy melodramat wszech czasów na wielkim ekranie? Tej wyjątkowej okazji naprawdę nie można przegapić!

Podczas czwartkowego seansu Kultury Dostępnej zaprezentowany zostanie film Legiony. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu – Ola oraz Tadek, narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. 

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

Kino Kobiet to zawsze ciekawy film dobrany z myślą o żeńskiej widowni. Połączenie wyjątkowych pokazów, fantastycznej atmosfery i licznych atrakcji tylko dla Pań, sprawia, że kobiece serca naprawdę biją mocniej! Szczegółowe informacje oraz bilety na lipcowe seanse dostępne są na stronie: https://www.helios.pl/27,Dabrowa-Gornicza/KinoKobiet/oraz w kasach kin Helios.

REPERTUAR HELIOS DĄBROWA GÓRNICZA

Po sukcesach retransmitowanych z Maastricht do kin na całym świecie koncertów: „Amore – mój hołd dla miłości”, „André Rieu, czyli 70 lat młodości” czy „Zatańczymy?”, przyszedł czas na kolejne kinowe show. ,,Razem z André Rieu. Muzyka z magicznego Maastricht” jest jubileuszem 15-lecia słynnych koncertów plenerowych na placu Vrijthof. W tym roku seria koncertów na placu Vrijthof w rodzinnym mieście André Rieu, Maastricht, nie mogła się odbyć ze względów bezpieczeństwa epidemicznego. Jednak holenderski maestro nie chciał zostawić widzów na całym świecie bez swojej ukochanej muzyki. Postanowił więc przygotować specjalny kinowy koncert, na który złożyły się najbardziej zabawne i wzruszające fragmenty z ostatnich 15 lat występów na placu Vrijthof.

Nikt nie był fotografowany, nagrywany czy filmowany tak często jak on. Nikt wcześniej nie spotkał się z przeszło miliardem ludzi… Karol Wojtyła to prawdopodobnie najbardziej publiczna postać w historii. Czy możliwe jest, by powszechnej świadomości umknęło coś, co kryje się za jego publicznym wizerunkiem?

José María Zavala, reżyser głośnej Tajemnicy Ojca Pio, ma osobiste powody, by zmierzyć się tym razem z wielką postacią papieża Polaka. W 1981 roku – o czym dowiadujemy się z filmu – jego ojciec poświęcił życie za Jana Pawła II… 

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

Do zobaczenia na porywających seansach w kinach Helios! Szczegóły: www.helios.pl.