HELIOSKINO

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

Helios zaprasza na ekscytujące seanse filmowe!

W najbliższym tygodniu na ekranach królować będą najlepsze polskie produkcje oraz kino familijne. Na widzów dorosłych czekają między innymi poruszające dramaty („Banksterzy”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”) oraz niebanalne komedie („Jak zostać gwiazdą”, „Mayday”), a na rodziny: ekranizacje słynnych baśni („Tajemniczy ogród”, „Pinokio”) i film przygodowy („Tarapaty 2”).

Tajemniczy ogród”, jedna z najpiękniejszych baśni w historii, po raz kolejny trafia na wielki ekran.  Tym razem za jakość, rozmach i nowatorskie podejście odpowiada producent takich widowisk jak „Harry Potter”, „Paddington” oraz „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.  Gdy 10-letnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia…

Pinokio” to z kolei imponująca wizualnie ekranizacja popularnej książki dla dzieci. Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. 

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

Młodzi widzowie mogą wybrać się także na porywającą kontynuację hitu polskiego kina familijnego. „Tarapaty 2” to szalone przygody, wakacyjny klimat, wybuchy, pościgi i opowieść o prawdziwej przyjaźni! Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – piękny obraz Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą go odnaleźć i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty…

Naturalnie na moc filmowych wrażeń mogą także liczyć widzowie dorośli. Banksterzy – nowość na ekranach kin Helios – to pierwsza produkcja ukazująca kulisy największej afery finansowej III RP. Pełen napięcia, emocji i ludzkich dramatów obraz został zainspirowany prawdziwymi historiami osób, które wpadły w pułapkę kredytów w obcej walucie.

Jak zostać gwiazdą” to komedia, w której główne role odgrywają: wielka szansa, spektakularne show i decyzja, która zmieni wszystko… Kontrowersyjny program telewizyjny poszukuje muzycznych talentów. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz, królowa social mediów i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak!

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to fabularna opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za popełnienie brutalnego przestępstwa. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich trudne pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż przez 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość? Obraz Jana Holoubka uderza prosto w serce, prawdziwie porusza i zmusza do głębokiej refleksji.

W poniedziałek, 19 października w ramach cyklu Kino Konesera zaprezentowany zostanie norweski dramat „Nadzieja”. Co może się stać z miłością, gdy pewnego dnia pełna energii i wewnętrznej siły kobieta dowiaduje się, że ma przed sobą ledwie trzy miesiące życia? Taka sytuacja zastaje doświadczoną parę: Anję i jej męża Tomasa tuż przed Bożym Narodzeniem. Przez lata bardziej niż na wzajemnym uczuciu skoncentrowani byli na prowadzonych równolegle karierach artystycznych, a małżeństwo przetrwało głównie ze względu na dzieci. Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia kobieta dowiaduje się, że ma nawrót choroby, życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega przewartościowaniu.

Podczas czwartkowego seansu z cyklu Kultura Dostępna (22 października) zaprezentowana zostanie niemoralna komedia – „Mayday”, ekranizacja jednej z najlepszych sztuk teatralnych na świecie. Jeden mężczyzna, dwie żony oraz setki niebanalnych kłopotów… Janek prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi, z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi, z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna
z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu!

Repertuar Helios Dąbrowa Górnicza

Szczegóły dotyczące aktualnego repertuaru dostępne są na stronie: www.helios.pl. Planując wizytę w kinie Helios i kupując bilet wcześniej, widzowie mogą wybrać najlepsze miejsca,
a także zaoszczędzić więcej. Do zobaczenia na pozytywnych, jesiennych seansach!