HELIOSKINO

Heliosowe ABC w Dąbrowie Górniczej, czyli najlepsze filmy i moc nowości! – Repertuar

Heliosowe ABC, czyli najlepsze filmy i moc nowości!

A jak absolutny hit, B jak brawa za reżyserię, C jak czarujący obraz dla najmłodszych. Heliosowy repertuar mógłby spokojnie wypełni cały alfabet, a każdy widz znajdzie w nim dla siebie odpowiednią propozycję filmową na nadchodzący tydzień – trafiającą w gusta od A do Z!

A jak artyzm i historia Kaliny Jędrusik zatytułowana „Bo we mnie jest seks”. Pełen świetnej gry aktorskiej i rewelacyjnej muzyki obraz pokazuje życie artystki, które wymykało się ramom szarej prl-owskej rzeczywistości. W roli głównej niesamowita Maria Dębska, której partnerują między innymi Krzysztof Zalewski i Leszek Lichota. Rok 1962, Kalina Jędrusik ma łatkę skandalistki. Z mężem Stanisławem Dygatem prowadzą otwarty dom. Ich częstymi gośćmi są Jeremi Przybora, Kazimierz Kutz, Barbara Krafftówna oraz Lucek, młody kochanek Kaliny. Artystka na scenie gorszy kobiety, oczarowuje mężczyzn. Tymczasem jej nowy przełożony pragnie gorącego romansu…

Mocne uderzenie przypadnie w udziale literze D, za którą kryją się „Dziewczyny z Dubaju” – piątkowa premiera wyczekiwana ze względu na kontrowersyjne zagadnienia, doskonałą rolę Pauliny Gałązki i reżyserię Marii Sadowskiej. Obraz oparty na prawdziwych wydarzeniach demaskuje hipokryzję polskiego show-biznesu i ujawnia prawdę na temat tzw. „afery dubajskiej”, w którą zamieszane były zarówno celebrytki i modelki, jak i wiele znanych postaci ze świata polityki, biznesu czy sportu.


E to musi być coś ekstra! Wśród piątkowych premier uwagę zwraca
„Dom Gucci” – obraz inspirowany szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji i zemsty, zwieńczone morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną. W rolach głównych: Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Al Pacino.

F to dobrze znane najmłodszym Filmowe Poranki Heliosa. 28 listopada o godzinie 10:30 na wielkim ekranie królować będzie dzielny „Strażak Sam, cz. 3”, a seansom towarzyszyć będą oczywiście konkursy, zabawy i przyznawanie słynnych odznak HelioSówki! G przypada w udziale świetnej produkcji „Gagarine”. Dramat zobaczyć będzie można w ramach cyklu Kino Konesera 29 listopada o godzinie 18:00. 16-letni Youri spędził całe życie w paryskim kompleksie mieszkaniowym, będącym architektoniczną pozostałością po dawnej fascynacji komunizmem. Kiedy plany rozbiórki bloku i eksmisji jego społeczności stają się rzeczywistością, postanawia stawić temu opór…

H jak hit wśród animacji to piątkowa premiera „Nasze magiczne Encanto”, na którą warto wybrać się całą rodziną. Film opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście – cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie (z wyjątkiem Mirabel) posiada wyjątkową moc uzdrawiania. Wyjątkowość dziewczynki może być jednak jedyną szansą na ocalenie Encanto… Podczas weekendu tytuł ten będzie dostępny również w ukraińskiej wersji językowej.

K jak Kultura Dostępna i rewelacyjny obraz „Zupa nic”, który wyświetlony zostanie 2 grudnia o godzinie 13:00 oraz 18:00. Słodko-gorzka opowieść o świecie dobrze znanym nam wszystkim, za którym skrycie bądź otwarcie tęsknimy – za światem dzieciństwa. O dobry humor zadbali odtwórcy głównych ról: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska i Katarzyna Kwiatkowska.

M to moc akcji i „Pitbull” Patryka Vegi – produkcja, która bankowo zadba o odpowiednią porcję emocji, historia dobrze znanego Gebelsa, któremu towarzyszą nowi bohaterowie i nowe problemy. Tym razem stanie on przed sytuacją bez wyjścia, w której musi wsadzić własne dziecko do więzienia. Może być policjantem, który aresztuje przestępcę. Albo ojcem, który uratuje dziecko.

P jak przedpremierowe seanse! W nadchodzący weekend, 27-28 listopada, na najmłodszych widzów czekać będzie „Clifford. Wielki czerwony pies”. Ośmioletnia Emily Elizabeth marzy o tym, aby jej maleńki, czerwony szczeniak urósł i był silny, nie spodziewa się jednak, że budząc się pewnego ranka, znajdzie wielkiego psa w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku… Oj, będzie się działo!

REPERTUAR HELIOS DĄBROWA GÓRNICZA

S jak strach, ale taki w rozsądnej dawce. „Pogromcy duchów. Dziedzictwo” to ciąg dalszy doskonałych przygód duchów! Film w reżyserii Jasona Reitmana to kolejny rozdział oryginalnego uniwersum Ghostbusters. Samotna matka z dwojgiem dzieci przybywają do małego miasteczka, gdzie odkrywają tajemnicze połączenie z oryginalnymi pogromcami duchów oraz sekretny spadek, który pozostawił im dziadek.

Fantastyczna, luźna atmosfera seansu ma już swoje stałe fanki! Nie ma takiej drugiej imprezy, która byłaby skupiona wyłącznie na kobietach! Z myślą o Was, Drogie Panie dobieramy film wieczoru oraz atrakcje przed seansem filmowym.

Drogie Panie, 8 grudnia widzimy się na kolejnym pokazie Kina Kobiet. Zagramy „Dom Gucci” inspirowany szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. W roli głównej Lady Gaga jako Patrizia Reggiani oraz Adam Driver jako Maurizio Gucci.

Warto wspomnieć o literce W, za którą kryje się sugestia: wypada zajrzeć na stronę www.helios.pl, zapoznać się z poszczególnymi tytułami i zaopatrzyć w kinowe bilety. Nie zaszkodzi przy tym pamiętać o heliosowej zasadzie (ponownie hołdującej literze „W”): Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz. Do zobaczenia na listopadowych seansach!

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 52 kinami mającymi łącznie 291 ekranów i niemal 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (stacje radiowe: Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda).