KONCERTYNEWS

James Blunt wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie

James Blunt, artysta okrzyknięty jednym z najbardziej autentycznych muzyków dzisiejszego popu, powraca ze zdwojoną siłą! Mistrz ballad i twórca kultowego „You’re Beautiful”, który już nie raz zachwycił polską publiczność, zagra koncert 29 maja 2022 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Przyszłoroczna trasa to wyczekiwany z niecierpliwością powrót do muzyki na żywo – zarówno dla samego Jamesa, jak i spragnionej koncertowych wrażeń publiki. Dlatego majowe wydarzenie w Łodzi będzie emocjonalną petardą! Bilety dostępne na stronie biletserwis.pl.

James Blunt to artysta, którego nie trzeba przedstawiać. W końcu kto z nas choć raz nie wzruszył się słuchając takich numerów jak: „You’re Beautiful”, którego liczba wyświetleń w serwisie YouTube przekracza już 500 milionów, ponadczasowego „Goodbye My Lover” czy hitu „Melody” stworzonego we współpracy z Lost Frequency? Nie ma wątpliwości, że James Blunt – z natury powściągliwy Anglik, a do tego były wojskowy, który stacjonował w Kosowie, całej swojej wrażliwości upust daje właśnie w muzyce. Dlatego nawet po 15 latach jego wyjątkowo autentyczna i bezkompromisowa twórczość nie przestaje zachwycać. W dobie muzyki elektronicznej oraz syntetycznej James niezmiennie stawia na akustyczne brzmienia, podczas koncertów na scenie zawsze staje ze swoją gitarą i dzięki autorskim utworom spowitym prawdziwą emocją porusza widownię.

– Gdyby nie pojawił się James Blunt, nie byłoby dzisiaj Eda Sheerana i tych licznych młodych ludzi, którzy śpiewają z towarzyszeniem gitary. On sprawił, że muzyka stała się z powrotem taką, którą można sobie zanucić – wypowiadał się dziennikarz muzyczny Jerzy Skarżyński przy okazji ostatniego koncertu artysty w Gliwicach.

Na trasie, w ramach której James zawita do Polski, nie zabraknie kultowych hitów wokalisty oraz utworów z ostatniego albumu, wprowadzających nową jakość w jego brzmienie. Sam artysta przyznaje, że to najbardziej intymne piosenki, jakie stworzył.

– Po piosence „You’re Beautiful” (…) ciężko było mi już pisać w ten sam otwarty sposób, ponieważ nie podobało mi się, że tyle osób ma wgląd do mojego prywatnego życia. Ale teraz, kiedy spotkały mnie pewne o wiele ważniejsze wydarzenia w moim domu, nagle z powrotem mogę pisać w zupełnie niefiltrowany, otwarty sposób. CZUJĘ SIĘ, NIE JAKBYM WRACAŁ DO BRANŻY MUZYCZNEJ, CZUJĘ SIĘ JAKBYM WRACAŁ DO MUZYKI – przyznaje James Blunt. 

Majowy koncert będzie więc nie tylko wyczekiwanym powrotem do muzyki na żywo, ale i jednym z bardziej intymnych spotkań z artystą. Tym bardziej, iż po ostatniej wizycie Jamesa w naszym kraju, zachwycił się on polskimi widzami, ich zaangażowaniem i zabawą podczas koncertu!

– Koncertowy powrót Jamesa Blunta to coś, na co wszyscy czekaliśmy! Świetnie zagrane i zaśpiewane piosenki, znakomity kontakt z fanami, zabawna atmosfera i nieustanne wzruszenia to tylko kilka ze składników sukcesu minionych występów Jamesa w Polsce. Tym razem czeka nas nawet bardziej wyjątkowe show, w którym królować będzie celebracja powrotu do muzyki, do emocji i do koncertów – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert James Blunta w przyszłym roku w Łodzi.

Nie ma wątpliwości, że na majowym wydarzeniu popłyną łzy… ale nie tylko wzruszenia! James Blunt, mistrz wrażliwości, jest również mistrzem dowcipu! Jego zabawne wpisy na twitterze stały się tak popularne, że aż skłoniły muzyka, do napisania książki o swojej osobie, czyli “wątpliwej sensacji mediów społecznościowych”: „How To Be A Complete and Utter Blunt”. 

James Blunt to prawdziwy człowiek orkiestra! Muzyk, tekściarz, instrumentalista, żartowniś, pisarz, wojskowy… i długo by jeszcze wymieniać. Jednak co ważniejsze, w tym wszystkim Blunt nie stracił kontaktu z rzeczywistością. To zwykły mężczyzna pełen dystansu do siebie, dzięki czemu jego koncerty są niczym spotkania ze starym znajomym: to pełne śmiechu, emocji i najlepszej muzyki wieczory w znakomitej, luźnej atmosferze.
 

Koncert Jamesa Blunta odbędzie się 29 maja 2022 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Bilety dostępne na stronie biletserwis.pl. Organizatorem koncertu będzie agencja Prestige MJM.