GALERIA

ROYAL MOSCOW BALLET – JEZIORO ŁABĘDZIE

Na scenie poznańskiej Sali Ziemi, w środowy wieczór, The Royal Moscow Ballet prezentacją klasycznego „Jeziora łabędziego” z muzyką Piotra Czajkowskiego kontynuuje swoją kolejną trasę po Polsce. Rosyjscy artyści wystąpią w naszym kraju w sumie siedem razy. Sądząc po poznańskim wieczorze, zadowolona publiczność dopisze na każdym pokazie…

„Jezioro łabędzie” opowiada miłosną, tragiczną historię Odetty i Zygfryda. Akcja rozgrywa się w kilku miejscach: w dworskiej bibliotece, nad brzegiem jeziora oraz na zamku podczas balu. Doskonale znana choreografia w połączeniu z muzyką Piotra Czajkowskiego uczynił ten spektakl klasykiem gatunku.

– „Jezioro łabędzie” jest w naszym repertuarze już od bardzo długiego czasu, ale za każdym razem odkrywam tę muzykę ponownie. Muzyka Czajkowskiego jest magiczna, co czyni ją nieśmiertelną. Zdecydowaliśmy się przywieźć ten spektakl do Polski raz jeszcze, ponieważ po raz kolejny chcemy podzielić się z polską widownią tym wielkim dziełem rosyjskiej sztuki – stwierdza Anatoly Emelianov, założyciel, tancerz i główny choreograf The Royal Moscow Ballet. W tym roku Anatoly odtwarza rolę błazna w „Jeziorze łabędzim”.