HELIOSKINO

Marcowe przeboje na ekranach kina Helios Dąbrowa Górnicza! – Repertuar

Marcowe przeboje na ekranach kin Helios!

Pierwszy weekend marca zaowocował ogromnym poruszeniem w kinach. Kolejne dni zapowiadają się nie mniej ciekawie! W repertuarze Heliosa znajdzie się w nadchodzącym tygodniu wiele tytułów, które będą doskonałą zachętą do relaksu w klimatycznej sali przed wielkim ekranem. Wyjątkowa atmosfera kina, chrupiący popcorn, chłodny napój czy pyszna kawa to sprawdzony pomysł na idealny dzień.

Zbliżająca się piątkowa premiera najnowszej animacji ze studia Disney/Pixar „To nie wypanda” zadowoli niejednego sympatyka dobrej komedii i futrzastych zwierzaków jakimi są… pandy. Jak to w świecie animacji bywa historia jest komiczna i fantastyczna! Bohaterką filmu jest Mei Lee, wesoła 13-latka, która przestaje być posłuszną córeczką mamusi i wkracza w burzliwy okres dorastania. Nastolatce przeszkadza, że Ming, jej nadopiekuńcza mama, jest zawsze u jej boku. Jakby Mei miała mało ciągłych zmian zainteresowań, zmian w związkach i w swoim ciele to jeszcze dochodzi nowa kwestia: kiedy dziewczynkę ponoszą emocje (czyli praktycznie na okrągło), zamienia się w olbrzymią pandę czerwoną! I tu zaczyna się zwariowana przygoda.

Kina na całym świecie mają nowego króla! Jest nim „BATMAN”, który wchodząc na ekrany kin w 74 krajach stał się numerem 1. Na ekranie można podziwiać Batmana w roli prawdziwego detektywa działającego ramię w ramię z policją Gotham, z tą tylko różnicą, że jest on mroczniejszego, bardziej bezwzględny i brutalny dla swoich antagonistów! Niesamowitym doświadczeniem będzie dla widzów oglądanie Roberta Pattinsona wcielającego się w tytułową rolę. Wcześniejsze zapowiedzi twórców sprawdzają się niemalże w 100% i film jest mrocznym widowiskiem czerpiącym dużo z klasycznego kryminału i dreszczowca.

W repertuarze Heliosa wciąż mocną pozycją jest „Uncharted” z Tomem Hollandem i Markiem Wahlbergiem. Doskonałe kino przygodowe przeniesione rodem z gry na wielki ekran, a więc widzowie, którzy nie boją się ekstremalnych przygód powinni wybrać się na poszukiwanie skarbów z Nathanem Drake’m i Sullym. W takim tygodniu nie może zabraknąć również propozycji filmowej głównie dla kobiet… „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach” to komedia będąca kontynuacją filmu, który stał się już hitem. W obsadzie plejada gwiazd znanych już dobrze widzom plus nowi bohaterowie, którzy nieźle namieszają na ekranie.

11 marca odbędzie się wyjątkowy filmowy wieczór z kultowymi animacjami z Japonii. Cykl NMF zaprezentuje wówczas Mini Maraton ANIME z przedpremierowym pokazem filmu „BELLE”! który jest współczesną opowieścią o pięknej i bestii oraz film „MIRAI” – magiczną historię o potędze wyobraźni i akceptacji. Sieć kin Helios zaprasza wszystkich widzów, którzy kochają ten gatunek na niezwykłą podróż do świata Anime!

12 marca w kinach zrobi się głośno i muzycznie, a to za sprawą wydarzenia w ramach cyklu Helios na Scenie. „BTS PERMISSION TO DANCE ON STAGE” to najnowsza odsłona światowej trasy koncertowej, na której czele stoją ikony popu XXI wieku – BTS. To potężne występy i największe przeboje z ich całej kariery!

12 i 13 marca w ramach cyklu Helios dla Dzieci zaprezentowany zostanie przedpremierowo film „Za duży na bajki” – pobudzająca wrażliwość opowieść o chłopcu, który musi stawić czoła trudnym tematom, dzięki czemu robi wielki krok w dorastanie. Na młodych kinomanów przed seansem czekać będą quizy i zagadki do rozwiązania, a nagrodami w konkursach będą książki oraz gry planszowe! W niedzielę, 13 marca Helios przygotował coś również dla maluszków w ramach cyklu Filmowe Poranki – kolejne spotkanie z kocimi ulubieńcami „44 Koty” – czyli pięć bajeczek na dobry początek niedzieli.

W poniedziałek, 14 marca Kino Konesera przedstawi widzom film „The Hand of God” uhonorowanego Oscarem® scenarzysty i reżysera Paolo Sorrentino. Twórca zabierze widzów w podróż do czasów swojej młodości spędzonej w Neapolu lat 80-tych. Przedstawia miejsca, ludzi, filmy i zdarzenia, które ukształtowały go jako człowieka i artystę. Wspaniała ponad 2-godzinna sentymentalna podróż, która momentami bawi do łez specyficznym poczuciem humoru, wzrusza i daje do myślenia na długo po napisach końcowych.

6 marca fanki cyklu Kino Kobiet będą mogły zobaczyć przedpremierowo jeden z największych przebojów ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – „Piosenki o miłości”. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Już dzień później, 17 marca w ramach cyklu Kultura Dostępna zaprezentowany zostanie film „Furioza”, a w nim elektryzujący duet: Mateusz Damięcki i Weronika Książkiewicz. Mocne, surowe kino gangsterskie ukazujące egzotyczny świat znany tylko z opowieści, w którym siła i honor faktycznie odgrywają kluczowe role.

REPERTUAR HELIOS DĄBROWA GÓRNICZA

Z myślą o dzieciach, które stanowią liczną grupę wśród uchodźców z objętej wojną Ukrainy, aby choć na chwilę pomóc oderwać im się od dramatycznych wydarzeń ostatnich dni, Helios rozpoczął cykl codziennych bezpłatnych seansów w języku ukraińskim. Od najbliższego piątku, 11 marca zaprezentowana zostanie bajka „Tom & Jerry” – szalone połączenie dwóch światów: rzeczywistego z animacją!

Kino Kobiet to zawsze ciekawy film specjalnie dobrany do żeńskiej widowni, poprzedzony licznymi atrakcjami organizowanymi tuż przed seansem na sali kinowej.

Fantastyczna, luźna atmosfera seansu ma już swoje stałe fanki! Nie ma takiej drugiej imprezy, która byłaby skupiona wyłącznie na kobietach! Z myślą o Was, Drogie Panie dobieramy film wieczoru oraz atrakcje przed seansem filmowym.

Drogie Panie, 16 marca widzimy się na kolejnym pokazie Kina Kobiet. Zagramy „Piosenki o miłości” – jeden z największych przebojów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film to opowieść o kobiecej walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. W obsadzie Tomasz Włosok, jeden z najciekawszych aktorów młodego pokolenia oraz debiutująca na wielkim ekranie Justyna Święs, wokalistka i autorka tekstów zespołu The Dumplings. W marcu zagramy piękny czarno – biały film, więc zapraszamy w czarno – białych strojach! Rekwizyt obowiązkowy – słuchawki!

Repertuar Heliosa niezmiennie oferuje super seanse każdego dnia. Dlatego warto już dziś zajrzeć na stronę www.helios.pl, zapoznać się z poszczególnymi tytułami i zaopatrzyć w kinowe bilety. Należy przy tym pamiętać o ofercie „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”!

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 52 kinami mającymi łącznie 291 ekranów i niemal 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (stacje radiowe: Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda).