NEWS

The Rasmus przedstawiają nowy singiel i ujawniają datę premiery albumu!

Świeżo po świetnym występie w finale Eurowizji, The Rasmus prezentują nowy singiel „Rise” i ujawniają datę premiery albumu! Napisany i wyprodukowany wspólnie z Desmond Child najnowszy utwór to energetyczny, rockowy kawałek z orkiestrowymi akcentami.

„Rise opowiada o walce z depresją. Covid był tą kroplą, która przelała czarę u wielu osób mających problemy ze zdrowiem psychicznym, w tym i dla mnie. W teledysku tancerze opleceni korzeniami reprezentują ciemne moce, próbujące ściągnąć nas w dół. Mimo wszystko piosenka ma pozytywne przesłanie, które mówi o tym, żeby nie poddawać się bez względu na okoliczności” – powiedział lider zespołu – Lauri.

Ale to nie koniec nowości od The Rasmus! Zespół ogłosił dzisiaj również datę premiery nowego albumu – krążek „Rise” ukaże się już 23 września! Wyprodukowany przez Desmonda Child i Joshuę album będzie zawierał utwory nagrane z byłym gitarzystą Paulim Rantasalmi, a także z nową gitarzystką Emilią „Emppu” Suhonen. Chociaż pełna lista piosenek nie została jeszcze ujawniona, zespół zdradził już okładkę stworzoną przez Henrika Walse’a, która zawiera także zdjęcia zrobione przez Venl Shalin.

„Rise” będzie dostępny w formie cyfrowej, a także na CD, LP oraz w specjalnym limitowanym boxie (1000 egzemplarzy), który zawierać będzie LP, CD, przypinkę z logo, pocztówkę z autografem i broszurę ze zdjęciami, tekstami i notatkami.

27 czerwca The Rasmus wystąpią u boku Alice Cooper, Bonnie Tyler i Desmonda Child na specjalnym koncercie charytatywnym „Desmond Child Rocks The Parthenon” w Odeonie Heroda Attyka (Ateny). Zespół na lato tego roku zaplanował także mnóstwo występów na festiwalach w Finlandii, po których uda się w europejską trasę koncertową na przełomie października i listopada. Trasa ta obejmuje także 2 koncerty w Polsce – 12 października w Warszawie i 13 października w Krakowie.