NEWSPOLECANE

Tides From Nebula wystąpi w krakowskiej hali Kamienna12

Grupa powraca po trzech latach wydawniczej ciszy!

Tides From Nebula otrzepali się z pandemicznego kurzu, zakasali rękawy do twórczej pracy i już tej jesieni zaprezentują nam dwa nowe single i ruszą w trasę koncertową po całej Polsce w towarzystwie supportów: Yantra oraz Wishlake.

Odświeżony set, nowa energia i wielka determinacja, by każdy występ był niezapomniany – tak zapowiadają się Warszawiacy. Na krakowski koncert trasy, który odbędzie się 19 listopada hali Kamienna12 zapraszamy wszystkich fanów nieoczywistych dźwięków – będziecie?

Bilety kolekcjonerskie są już dostępne tutaj.


TIDES FROM NEBULA (Polska) post rock, rock progresywny:

Od 2008 roku historie dźwiękami pochodzącymi ze światów rocka, prog rocka i post rocka pisze warszawska Tides From Nebula. Przez lata za pisanie i odgrywanie tych historii odpowiadali Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja). Od 2019 roku w kapeli nie ma Adama i funkcjonuje ona jako trio.

Jeśli podczas słuchania muzyki TFN myślicie o kosmicznych bezkresach albo pięknych pejzażach z morzami i oceanami w tle, skojarzenia te są jak najbardziej na miejscu, bo muzyków warszawskiej kapeli to między innymi interesuje. Zespół miał okazję koncertować za granicą, a w Polsce pracować z samym Zbigniewem Preisnerem, który produkował drugi album „Earthshine”. Wydana w 2019 roku płyta „From Voodoo To Zen” spodobała się bardzo, a na liście OLIS dotarła aż do miejsca trzeciego. Jak widać, dźwiękowym film tworzony przez Tides From Nebula ma wciąż pokaźną widownię.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

YANTRA (Polska) postrock, elektronika, psychodelia:

Yantra to młody polski kwartet, który zaczął funkcjonować w 2019 roku, potem zniknął, by powrócić do działalności w roku 2021. Właśnie wtedy ukazało się debiutanckie, bardzo ciekawe wydawnictwo grupy. Trochę eksperymentalnie, trochę stonerowo, trochę psychodelicznie. Tak opisują to, co grają Maria Wawreniuk, Bartłomiej Dulewicz, Mateusz Urbaniak i Michał Wysocki. Chcecie dokładniej? Proszę bardzo: „Poruszamy się w granicach muzyki alternatywnej – postrocka, stonera, elektroniki, ze sporą domieszką psychodelii. Inspirują nas m.in. Deftones, Isis, Sigur Rós, Gunship, Garbage, Windhand, Paradise Lost”. Czy te inspiracje słychać, można się przekonać, słuchając debiutanckiej EP-ki zespołu Yatra „On Becoming A Human”. Jest transowo, bezpretensjonalnie, ciekawie. Sprawdźcie ich na żywo

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

WISHLAKE (Polska) pop, elektronika, neo-soul:

Pojawił się na scenie w 2016 roku i zachwycił wszystkich wspaniale wyważoną mieszanką popu, elektroniki i brzmień neosoulowych. Potem zrobiło się o nim nieco ciszej, ale Wishlake nigdzie się nie wybiera. Przeciwnie. Powraca, by zachwycić ponownie! Kamil Zawiślak, bo tak naprawdę nazywa się Wishlake, odpowiedzialny jest za fantastyczny debiutancki album „Wait For Us”, na którym znalazła się znakomita piosenka „Future For Me”, w której zaśpiewał razem z Dawidem Podsiadło. Ciekawy wokalista i utalentowany pianista realizuje się nie tylko na polu muzyki popowo-elektronicznej. Kamil znany jest, chociażby z postjazzowego zespołu Quantum Trio. Okres przed pandemią i pandemiczny Wishlake poświęcił na komponowanie utworów na kolejną płytę. Ukazała się w czerwcu 2022 roku pod tytułem „Drowning”, a promował go singel i teledysk do piosenki „Let Me Go”. Sam Kamil tak opisuje album: „Przygotujcie się na muzyczne doświadczenie, to nie jest zbiór piosenek, greatest hits, to nie jest mój debiut. Chciałbym zabrać Was w dwudziestopięciominutową podróż, poprzez różne stany psychiczne, emocje, przeżycia”.

FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM

Wystąpią:
TIDES FROM NEBULA (Polska) post rock, rock progresywny
+
Yantra (Polska) postrock, elektronika, psychodelia
Wishlake (Polska) pop, elektronika, neo-soul

Kiedy: 19 listopada (sobota) 2022
Gdzie: Kraków @ Kamienna12 (hala Hype Park), ul. Kamienna 12
Bilety: 70/80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)

Zaprasza
Knock Out Productions
WWW
FACEBOOK
INSTAGRAM