KONCERTYNEWSPOLECANE

Rage Against The Machine przyjedzie do Krakowa

Rage Against the Machine to amerykański zespół rockowy, założony w 1991 roku w Los Angeles. Jego członkowie to wokalista Zack de la Rocha, gitarzysta Tom Morello, basista Tim Commerford oraz perkusista Brad Wilk.  

Rage Against the Machine  zadebiutowali w listopadzie 1992 roku albumem pod tytułem „Rage Against the Machine”. Płyta osiągnęła ogromny międzynarodowy sukces, pokrywając się platyną w 6 krajach, w tym 3-krotną w Stanach Zjednoczonych i 5-krotną w Australii oraz złotem między innymi w Niemczech i Austrii. Znalazły się tam piosenki takie jak „Bullet in the Head”, „Killing in the Name” czy „Wake Up”.

Druga płyta grupy – „Evil Empire” ukazała się w w kwietniu 1996 roku. Trafiła na pierwsze miejsce notowania Billboard 200 i pokryła się 3-krotną platyną w USA. Pochodząca z niego piosenka „Tire Me” przyniosła muzykom nagrodę Grammy.

Trzeci album – „The Battle of Los Angeles” został uznany za najlepszą płytę roku 1999 przez magazyny „Time” oraz „Rolling Stone”. Pokrył się podwójną platyną w Stanach i Kanadzie oraz złotem w Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii. Znalazły się tam utwory takie jak „Guerrilla Radio”, „Calm Like a Bomb” czy „Sleep Now in the Fire”.

Ostatni album grupy – „Renegades” ukazał się w grudniu 2000 roku. Składa się z coverów artystów takich jak Bruce Springsteen, Bob Dylan, The Rolling Stones czy Cypress Hill.

Rage Against the Machine to jeden z najbardziej popularnych zespołów na świecie.  Koncerty Rage Against the Machine to wielkie wydarzenie, które przyciągają fanów z całego świata. Zespół juz niedługo wystąpi w Polsce! Data zaplanowanego koncertu to 15 września, Tauron Arena.