FESTIWALWYDARZENIA

Rock for People 2023 – Pierwsze ogłoszenia! Jest bardzo dobrze!

Rock for People 2023 - Pierwsze ogłoszenia! Jest bardzo dobrze!

Po tegorocznej, legendarnej i wyprzedanej edycji Rock for People, na której headlinerem był zespół Green Day, organizatorzy znowu podnoszą poprzeczkę. Jako pierwszy czeski festiwal, ogłaszają 2 headlinerów na początek lata przyszłego roku i dodają 4 dzień.

Fani będą mogli zobaczyć brytyjczyków z MUSE. Ich występ będzie częścią trasy koncertowej promującej dziewiąty album grupy „Will of the People”. Kolejną gwiazdą, która zaszczyci fanów metalu w czerwcu w Park 360, jest Slipknot, który występował w tym roku w m.in. w Czechach i Polsce i udowodnił, że nadal należy do największych legend metalu w historii muzyki.

Udało nam się po raz kolejny przekroczyć nasze własne granice. Kiedy agent Green Day dziękował nam uradowany, wiedziałem że tegoroczna 26. już edycja była dużym krokiem na przód na wielu poziomach.

 

– mówi, nie kryjąc uśmiechu, dyrektor festiwalu Michal Thomas i dodaje:

 „Nasza staranność się opłaciła, ponieważ ten sam agent, po miesiącach negocjacji, potwiedził udział zespołu, którego produkcja jest o wiele większa – MUSE”

Rock for People świętowało w tym roku sukces na wszystkich frontach, a 27. edycja festiwalu powstanie nie tylko w oparciu o ten sukces, ale go znacznie przewyższy. Organizatorzy nie zdejmują nogi z gazu i jako dodatek do dwóch headlinerów, ogłosili pierwsze zespoły, których festiwalowicze mogą się spodziewać następnego lata.

To tylko przedsmak tego, jak przyszłoroczny lineup będzie wyglądał. Jako subheadlinerów zobaczymy m.in.: brytyjski metalcore – Architects, kanadyjski rock – Billy Talent i amerykański nu metal – Hollywood Undead. Oprócz tego na scenach Rock for People wystąpią: I Prevail, Lorna Shore, Nothing But Thieves, Paledusk, Set It Off, Sleep Token, The Amazons i While She Sleeps.

 „To dopiero początek”

– dodają organizatorzy.

Festiwal Rock for People odbędzie się w dniach 8 – 11 czerwca 2023 na terenie Park 360 w Hradec Králové w Czechach. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w piątek o godzinie 10 na Goout.net.

Zobaczcie co działo się na tegorocznej edycji: