NEWSPOLECANE

Peter Gabriel wystąpi w Krakowie!

Peter Gabriel ogłasza pierwszą europejską trasę po niemal dekadzie i/o – The Tour / 18.05.2023 – TAURON Arena Kraków
Europejska trasa koncertowa, obejmująca 22 miasta, rozpocznie się 18 maja 2023 w Krakowie.
Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster: czwartek, 10 listopada od godz. 10:00
Bilety w sprzedaży ogólnej: poniedziałek, 14 listopada od godz. 10:00 na LiveNation.pl
Dzisiaj Peter Gabriel ogłosił plany swojej trasy koncertowej, która odbędzie się wiosną przyszłego roku w Wielkiej Brytanii i Europie. Będą to pierwsze solowe występy Artysty poza Ameryką Północną od czasu trasy Back to Front Tour z 2014 roku, celebrującej definiujący epokę album So.
Wyprodukowane przez Live Nation 22 koncerty w Europie rozpoczną się w Krakowie 18 maja 2023 r., z kolejnymi koncertami we Włoszech, Francji, Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Belgii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, by zakończyć europejską trasę w Dublinie 25 czerwca 2023 r. Następnie trasa będzie kontynuowana w Ameryce Północnej późnym latem/jesienią, więc śledźcie daty i informacje o biletach.
Podczas i/o – The Tour Gabriel zagra nowy materiał ze swojego nadchodzącego albumu i/o, a także sięgnie po swój wyjątkowy katalog muzyczny zawierający hity i ulubione kawałki fanów. Na koncertach dołączą do Gabriela stali członkowie zespołu Tony Levin, David Rhodes i Manu Katché.
Peter Gabriel powiedział o trasie: „Minęło trochę czasu i jestem podekscytowany liczbą nowych piosenek, które mnie otaczają i tym, że mogę zabrać je w trasę. Nie mogę się doczekać, żeby Was tam zobaczyć”
BILETY: Bilety w sprzedaży od poniedziałku 14 listopada 2022 na www.livenation.pl. Fani będą mieli dostęp do specjalnej przedsprzedaży za pośrednictwem listy mailingowej Peter’s Fan Club, która rozpocznie się we wtorek 8 listopada.
i/o – The Tour – Europe 2023
Thursday 18 May Krakow, Poland TAURON Arena Kraków
Saturday 20 May Verona, Italy Verona Arena
Sunday 21 May Milan, Italy Mediolanum Arena
Tuesday 23 May Paris, France AccorHotels Arena
Wednesday 24 May Lille, France Stade Pierre-Mauroy
Friday 26 May Berlin, Germany Waldbuhne
Sunday 28 May Munich, Germany Koenigsplatz
Tuesday 30 May Copenhagen, Denmark Royal Arena
Wednesday 31 May Stockholm, Sweden Avicii Arena
Friday 2 June Bergen, Norway Koengen
Monday 5 June Amsterdam, Netherlands Ziggo Dome
Tuesday 6 June Antwerp, Belgium Sportpaleis
Thursday 8 June Zurich, Switzerland Hallenstadion
Saturday 10 June Cologne, Germany Lanxess Arena
Monday 12 June Hamburg, Germany Barclays Arena
Tuesday 13 June Frankfurt, Germany Festhalle
Thursday 15 June Bordeaux, France Arkea Arena
Saturday 17 June Birmingham, UK Utilita Arena
Monday 19 June London, UK The O2
Thursday 22 June Glasgow, UK OVO Hydro
Friday 23 June Manchester, UK AO Arena
Sunday 25 June Dublin, Ireland 3Arena
Aby uzyskać pełne informacje o trasie i biletach, pakietach VIP i nie tylko, odwiedź: www.livenation.pl, www.petergabriel.com
Peter Gabriel po raz pierwszy zyskał międzynarodową sławę dzięki sukcesowi zespołu Genesis, którego był współzałożycielem jeszcze w szkole. Odkąd opuścił Genesis w 1975 roku, jego kariera nagraniowa obejmowała jedenaście albumów studyjnych, ścieżki dźwiękowe do filmów „Birdy” Alana Parkera, „Ostatnie kuszenie Chrystusa” Martina Scorsese i „Rabbit Proof Fence” Philipa Noyce’a, a także liczne albumy koncertowe. Jego szeroka kariera muzyczna obejmowała liczne nagrody Grammy, światowej sławy Real World Studios, założenie wytwórni Real World Records, a w 1980 roku stworzenie WOMAD – festiwalu, który zapoczątkował karierę wielu artystów z całego świata i właśnie obchodził swoje 40-lecie.
Peter Gabriel był współzałożycielem organizacji praw człowieka WITNESS (Witness.org) w 1992 roku, organizacji, która jest pionierem wykorzystywania kamer i technologii w kampaniach na rzecz praw człowieka, a w 2007 roku wraz z Sir Richardem Bransonem założył The Elders (theelders.org), który został uruchomiony przez Nelsona Mandelę. W 2006 roku Peter Gabriel został uhonorowany prestiżowym tytułem Człowieka Pokoju przez Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, a w 2008 roku znalazł się również na liście Time 100. Dwukrotnie został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame. Pozostaje zaangażowany w wiele różnych przedsięwzięć opartych na technologii w różnych branżach kreatywnych.