NEWS

Sarah Connor z kolejnym świątecznym singlem!

Sarah Connor idzie na burza! Ledwo światło dzienne ujrzał jej drugi w karierze świąteczny album „Not So Silent Night”, a wokalistka opublikowała kolejny singiel, o tym samym tytule.

Sarah Connor przyszła na świat 13 czerwca 1980 r. w Hamburgu (Niemcy). Jest piosenkarką, tancerką oraz autorką tekstów. Ojciec wokalistki jest amerykańskim imigrantem, natomiast jej matka posiada szkocko-niemieckie korzenie.

Sarah od najmłodszych lat towarzyszyły dźwięki muzyki soul, a wpływ na to miał jej dziadek pochodzący z Nowego Orleanu. Muzyka ta, bardzo ją zafascynowała i stała się inspiracją w tworzeniu własnego stylu muzycznego. W dzieciństwie zaczęła śpiewać w kościelnym chórze gospel. Gdy miała 16 lat zaśpiewała w chórku na koncercie Michaela Jacksona. Wokalistce dopisało spore szczęście, ponieważ nie tylko wystąpiła na scenie wraz ze swoim idolem, ale był to także jej pierwszy występ przed dużą publicznością. Uczęszczała również do szkoły muzycznej, ale ostatecznie porzuciła ją, aby móc zająć się realizacją marzenia o karierze piosenkarki.

W 2001 r. Sarah podpisała kontrakt z X-Cell Records, należącą do Sony Music. Tego samego roku wyszedł jej debiutancki album „Green Eyed Soul”, który odniósł duży sukces komercyjny. Płytę promowały trzy single: „Let’s Get Back to Bed – Boy!” nagrany z amerykańskim muzykiem TQ, „French Kissing” i „From Sarah with Love”. Ostatnia piosenka zdobyła szczyt list przebojów w kilku krajach i do dziś jest najpopularniejszym utworem wokalistki.
Kolejny album o tytule „Unbelievable” został wydany w 2002 r. i z niego pochodzą takie hity jak „One Nite Stand (of Wolves and Sheep)” nagrany z Wyclefem Jeanem oraz „Skin on Skin”. Trzecią płytą, którą w 2003 r. zaprezentowała nam Sarah, jest „Key to My Soul”. Jak sama piosenkarka przyznała, album ten jest najbardziej osobisty z dotychczas wydanych. Utwory „Music Is the Key” oraz „Just One Last Dance”, które promowały płytę, zajęły pierwsze miejsce na niemieckiej liście przebojów. Rok 2005 zaowocował dwoma krążkami wokalistki: „Naughty but Nice” oraz „Christmas in My Heart” zawierający świąteczne kompozycje. W 2009 r. Sarah nagrała wspólnie z Enrique Iglesiasem „Takin Back My Love”, który znalazł się wśród największych jej hitów.

W latach 2002-2009 na gali rozdania nagród VIVA Comet Awards czy BRAVO Otto Sarah była wybierana najlepszą niemiecką wokalistką.

2010 r. należał do pracowitych dla piosenkarki: wystąpiła jako jurorka w niemieckiej edycji „X-Factor” oraz nagrała swój ósmy studyjny album „Real Love”.

Łącznie Sarah nagrała 11 albumów, a jej kariera trwa nieprzerwanie od 21 lat!