Zespół YES wystąpi w dwóch polskich miastach

YES w Polsce! Kultowy rockowy zespół wystąpi na dwóch koncertach: 22.05.2023 we Wrocławiu oraz 23.05.2023 w Warszawie.

YES koncerty The Album Series 2023

Podczas The Album Series 2021 Tour wystąpią: Steve Howe (gitary), Alan White (perkusja), Geoff Downes(klawisze), Jon Davison (wokal), Billy Sherwood (gitara basowa i wspierający wokal) i Jay Schellen (dodatkowe bębny i perkusja).

Koncert podzielony będzie na dwie części – obie odbędą się z wykorzystaniem pełnej produkcji i wysokiej rozdzielczości ekranu video. Pierwsza część zawierać będzie najpopularniejsze utwory z obszernego katalogu YES. Podczas drugiej usłyszymy utwory z Relayer – siódmego studyjnego albumu zespołu i jednego z najbardziej charakterystycznych albumów YES.

YES Relayer

Wydany pod koniec 1974 roku w Atlantic Records, Relayer kontynuował sukces YES, osiągając #4 top albumów w Wielkiej Brytanii i #5 na US Billboard.

Relayer wyznaczył również lekką zmianę kierunku, ponieważ Patrick Moraz zastępując Ricka Wakeman’a na klawiszach, wprowadził do albumu ostrzejszy, bardziej awangardowy klimat. Idealnie pokazuje to otwierający album singiel Gates Of Delirium – prawie 22 minutowy utwór, który jest instrumentalną sekwencją bitwy klawiszy Moraza oraz gitary Steve’a Howe’a. Bitwa ustępuje miejsca pięknej balladzie Soon, która niesie cudowną pieśń pokoju i nadziei.

Kolejne utwory na płycie: Sound Chaser to prog-rockowo-jazzowy eksperyment fuzji pod silnym wpływem stylu Moraz’a oraz To Be Over – spokojne i delikatne zakończenie albumu, oparte na melodii Steve’a Howe’a.

Alan White: „Relayer, jak sądzę, jest jedną z najbardziej kreatywnych i interesujących kompilacji muzycznych w repertuarze zespołów. To wyzwanie i niezwykła przyjemność. Cieszę się, że mogę przywrócić tę muzykę na scenę koncertową w całej Europie. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy pojawią się na naszych koncertach, będą zadowoleni z tych występów tak samo, jak my lubimy je wykonywać dla naszej publiczności”.

O YES

Założony w 1968 roku przez Jona Andersona i nieżyjącego już Chrisa Squire’a, YES jest jednym z najbardziej innowacyjnych, wpływowych i lubianych zespołów w historii muzyki rockowej.

Ich albumy z lat 70’: The Yes Album, Fragile, Close To The Edge, Yessongs, Tales From Topographic Oceans, Relayer iGoing For The One były przełomowe pod względem stylu muzycznego i treści. Ich muzyka stała się również synonimem do twórczości artysty Rogera Deana, który odpowiada za charakterystyczny projekt logotypu YES, a jego projekty zdobiły okładki wielu albumów zespołu.

Ze sprzedażą ponad 50 milionów płyt, nagrodą Grammy YES zostało wprowadzone do The Rock And Roll Hall Of Fame w 2017 roku, gdzie wykonali Roundabout z albumu Fragile i Owner Of A Lonely Heart z albumu 90125 z 1985 roku.

YES koncerty

  • Wrocław – 22.05.2023, Narodowe Forum Muzyki
  • Warszawa – 23.05.2023 , Klub Stodoła