James Bay ogłasza koncert w Polsce

Zdobywca nagrody BRIT, multiplatynowy wokalista, autor tekstów, producent i gitarzysta James Bay wystąpi 22 czerwca w COS Torwar w Warszawie.

W 2022 roku Bay podziel się pięknym teledyskiem do swojego singla „One Life”. Udostępniając utwór na portalach społecznościowych, James komentował: „To jest piosenka, którą napisałem o mnie i Lucy. Po raz pierwszy spotkaliśmy się w wieku 16 lat i od tamtej pory jesteśmy razem. Ona wspiera mnie od pierwszego dnia. Od wieczorów na małych scenach, aż po moje największe koncerty. To była jedna przygoda za drugą, ale teraz
jesteśmy na największej ze wszystkich. Wychowując naszą piękną córkę Adę”. Oszałamiające wizualizacje do teledysku uchwycone w sposób, który przypomina bardzo osobisty i intymny film domowy przedstawiają parę podczas wspominania przełomowych momentów.

8 lipca 2022 roku za pośrednictwem EMI Records/Republic Records James Bay wydał swój długo oczekiwany trzeci album, Leap. Album jest otwartą i pełną nadziei kolekcją piosenek dedykowanych najbliższym mu ludziom, gdzie Bay podejmuje śmiałe ryzyko twórcze, przesuwa emocjonalne granice i obejmuje nieznane. Podczas tworzenia albumu, Bay współpracował z najbardziej znanymi producentami i autorami piosenek w Nashville i Londynie, w tym z Finneasem [Billie Eilish, The Knocks], Dave’em Cobbem [Brandi Carlile, Chris Stapleton, Lady Gaga], Ianem Fitchukiem [Kacey Musgraves, Brett Eldredge], Foyem Vance’em [Ed Sheeran] i Joelem Little’em [Lorde, Taylor Swift].

O artyście
Mimo podtrzymywania tradycji ponadczasowych piosenek, James Bay brytyjski wokalista, autor tekstów, gitarzysta i producent śmiało stawia wyzwania sobie i muzyce popularnej. Jego sprawdzony styl łączy się z mądrym liryzmem, szczerymi wyznaniami i biegłością instrumentalną. Niedługo po tym, jak jego debiutancki album Chaos And The Calm (2015) trzykrotnie okrył się platyną, artysta zdobył nagrodę Brit Award dla Najlepszego Brytyjskiego Męskiego Artysty Solowego oraz nominacje do nagrody GRAMMY® w kategoriach: „Najlepszy Nowy Artysta”, „Najlepszy Album Rockowy” i „Najlepsza Piosenka Rockowa” za singiel „Hold Back The River”. Tymczasem „Let It Go” zyskało potrójną platynę i zostało streamowane ponad 2,5 miliona razy. Nominowany do kilkudziesięciu nagród, zdobył dwie BRIT Awards, dwie Q Awards, nagrodę GQ oraz najwyższe wyróżnienie w Ivor Novello Awards. Do tej pory zebrał prawie 7,5 miliarda odtworzeń. Występował w duecie z wieloma muzycznymi ikonami, m.in. został poproszony o dołączenie do Micka Jaggera jako support The Rolling Stones na stadionie Twickenham w Londynie, a Ronnie Wood dołączył do Jamesa na scenie podczas jego własnych wyprzedanych koncertów w Brixton. Jako jeden z najlepszych gitarzystów na świecie, Epiphone uhonorował go własną gitarą LimitedEdition James Bay Signature „1966”. Rok po premierze świetnie przyjętej, odtwarzanej ponad miliard razy w streamingu płyty Electric Light (2018), dokumentującej powrót artysty do esencji jego brzmienia, ukazał się minialbum Oh My Messy Mind, który osiągnął blisko 550 milionów globalnych streamów. Przyniosło to hit „Peer Pressure” generujący prawie 350 milionów globalnych streamów, co zbiegło się z zaproszeniem Jamesa do otwarcia koncertu Eda Sheerana na jego rekordowym stadionowym występie w 2019 roku. W 2020 roku James podzielił się ze światem singlem
„Chew On My Heart”, który trafił już do prawie 90 milionów odbiorców. Zagrał także wyprzedany koncert w London Palladium, gdzie dołączył do niego długoletni fan Lewis Capaldi, aby wykonać wspólnie utwory: Let It Go i Someone You Loved. Stworzył również własne wirtualne wydarzenie, aby podzielić się swoją muzyką z fanami podczas pandemii, James Bay Live At Shakespeare’s Globe, które było pełnym koncertowym wydarzeniem livestreamowanym w historycznym miejscu. W zeszłym roku gościł w utworze Maisie Peter „Funeral”, który znalazł się na soundtracku oryginalnego serialu Apple TV+ „Trying: Season2.

BILETY W SPRZEDAŻY OD 23 LUTEGO NA LIVENATION.PL
Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster: środa, 22.02 od godz. 10:00

Bilety w sprzedaży ogólnej
: czwartek, 23.02 od godz. 10:00 na LiveNation.pl