NEWS

Koncerty Polskiej Muzyki Filmowej 2023 | L.U.C & Rebel Babel

Wyjątkowa orkiestra Rebel Babel Film Orchestra z Łukaszem „L.U.C” Rostkowskim i gośćmi zaprasza na koncerty w ramach projektu „Polska Muzyka Filmowa”. Podczas wieczoru usłyszymy największe polskie kompozycje filmowe takich autorów jak Krzysztof Komeda, Bronisław Kaper czy Andrzej Korzyński.

Najbliższe koncerty L.U.C & Rebel Babel w ramach projektu Polska Muzyka Filmowa odbędą się w Szczecinie i Bydgoszczy:

  • 11.04.2023 godzina 19:00 – Szczecin, Filharmonia w Szczecinie (sala symfoniczna)
  • 27.04.2023 godzina 19:00 – Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska

Bilety dostępne są na adria-art.pl

Działający od 8 lat projekt, założony przez Łukasza „L.U.C” Rostkowskiego, zaprasza do współpracy artystów z różnych regionów świata i środowisk. Nieograniczony, innowacyjny big-band łączy przeróżne style, obraz, dźwięk i słowa w jeden pozytywny przekaz. Od początku działalności w projektach Rebel Babel wzięło udział ponad jedenaście tysięcy muzyków z dwudziestu krajów!

„Polska Muzyka Filmowa”, tak jak każdy koncert orkiestry Rebel Babel, to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Na koncercie z orkiestrą usłyszymy gościnnie wyjątkową Magdalenę Kumorek i Renatę Przemyk. Podczas wieczoru muzycy wykonają m.in. piosenki z filmów „Vabank” i „Akademia Pana Kleksa” czy z seriali „Czterdziestolatek”, „Stawka większa niż życie”, „Czterej pancerni i pies”.

Obecnie Rebel Babel Film Orchestra pracuje nad ścieżką dźwiękową do malarskiej adaptacji powieści „Chłopi”, łącząc siły z BreakThru Films. To studio odpowiedzialne za produkcję nominowanego do Oscara filmu „Twój Vincent”.

Muzyczne widowisko jest częścią prestiżowego projektu nieograniczonej orkiestry RBE „100 Lat Polskiej Muzyki Filmowej”. W jego ramach młodzi kompozytorzy interpretują utwory legendarnych polskich kompozytorów. RBFO prezentuje aranżacje m.in. Krzysztofa Herdzina, Łukasza „L.U.C” Rostkowskiego, Pawbeatsa, Pawła Hulisza.