POLECANE

Joe Satriani już za miesiąc w Warszawie

Już tylko miesiąc pozostał do koncertu wirtuoza gitary w warszawskiej Stodole!

Joe Satriani już od ponad dwóch dekad zachwyca miłośników instrumentalnego rocka. Amerykanin, który w 2012 roku zajął 5 miejsce w plebiscycie The 100 Greatest Guitarists of All Time 11 kwietnia zagra w Stodole. Koncert, który początkowo zaplanowano na 2020 rok nie mógł się odbić z powodu restrykcji Covidowych. Podobnie sytuacja wyglądała w 2022, kiedy różnorodność zaleceń w poszczególnych krajach także skutecznie utrudniła zorganizowanie europejskiej trasy. Teraz jednak możemy być pewni muzycznej uczty! Dla pierwszych fanów drzwi warszawskiego klubu otworzą się już o godzinie 18:00.

Satriani nie pojawi się na scenie w pojedynkę. W skład zespołu, który będziemy mieli szansę zobaczyć w warszawskim klubie Stodoła wchodzą: znany perkusista Kenny Aronoff (John Fogerty), basista Bryan Beller (Aristocrats) i klawiszowiec Rai Thistlethwayte (Thirsty Merc). Taki skład gwarantuje niezwykłe wrażenia.

Przez dwie dekady wirtuoz gitarowy podróżował po świecie, grając wyprzedane koncerty zarówno jako headliner, jak i założyciel i pomysłodawca słynnego cyklu koncertów „G3”.
Satriani wydał do tej pory wiele albumów studyjnych oraz albumów w wersji live. Wszystkie sprzedały się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie. Z jego wielu solowych albumów, dwa z nich zyskały status platyny, a cztery inne pokryły się złotem. Artysta ma również na swoim koncie 15 nominacji do nagrody Grammy.