NEWS

Iggy Pop – Nowy dokument „The Making of Every Loser”

Iggy Pop zaprezentował nowy film, w którym uchwycono jego szczerą rozmowę z inną ikoną – Flea z Red Hot Chili Peppers. Za reżyserię dokumentu „The Making of Every Loser” odpowiada zdobywca nagród Emmy i Grammy, Thom Zimny (Bruce Springsteen, Willie Nelson Family, Johnny Cash). Intymne dzieło przedstawia dwóch członków Rock and Roll Hall of Fame zgłębiających najróżniejsze tematy, w tym wieloletnią karierę Iggy’ego, której najnowszą odsłoną jest wysoko oceniany przez krytyków album „Every Loser”. W dokumencie pokazano również unikatowe, zakulisowe ujęcia ze studia Iggy’ego, Flea oraz zdobywcy Grammy, producenta wykonawczego płyty Andrew Watta.

21 czerwca zarówno Iggy’ego Popa jak i Flea razem z całym zespołem Red Hot Chili Peppers będzie można zobaczyć na żywo na PGE Narodowym w Warszawie.

Album „EVERY LOSER”, o którym Stereogum napisał, że „jest najrzadziej bezpośrednią i energetyczną, jaką Iggy nagrał od lat”, łączy charakterystyczną dla Popa agresję w tekstach z solidnym rockiem współtworzonym przez takie współczesne legendy, jak – tworzący zespół The Losers Andrew Watt, Duff McKagan (Guns N’ Roses) Josh Klinghoffer i Chad Smith (Red Hot Chili Peppers), a ponadto Travis Barker (blink-182), Taylor Hawkins (Foo Fighters), Stone Gossard (Pearl Jam) oraz Dave Navarro, Chris Chaney i Eric Avery (Jane’s Addiction).

Pierwsza wydana przez Atlantic Records/Gold Tooth Records płyta Iggy’ego, „EVERY LOSER” spotkała się z ekstatycznym uznaniem mediów na całym świecie, w tym takich tytułów, jak „Rolling Stone”, „Esquire”, Pitchfork, „NME”, „The Guardian” czy „New York Times”, który pochwalił album za „buzujący, mocny rock”. W składającej się z 11 utworów kolekcji znalazły się single Frenzy” i „Strung Out Johnny”.

Z okazji premiery „EVERY LOSER” Iggy nawiązał współpracę z założycielem i redaktorem „PUNK Magazine” John Holmstrom, by przygotować ekskluzywne wznowienie legendarnego zinu (Iggy Pop pojawił się na okładce pierwszego numeru z lipca 1976 roku).

„EVERY LOSER” zawiera jedne z najmocniejszych rockowych numerów Iggy’ego od lat i zawiera wszystko, co ten facet robi dobrze: ostry rock, poważne ballady i szczerość w tekstach –ROLLING STONE

Takiego Iggy’ego nie słyszeliśmy od dłuższego czasu… To pełna przyjemności przejażdżka z dużą prędkością, pełna dowcipu i surowości. Kiedy większość punków zmieniła swoją sceniczną osobowość, wynalazca stage-divingu wciąga nas w teraźniejszość z tą samą pierwotną rockową energią, z którą rozpoczynał karierę w latach 60. NME (****)

Andrew Watt nie próbuje zmienić Iggy’ego Popa w kogoś, kim nie jest, ale raczej daje mu przestrzeń do bycia każdym Iggym Popem, jakim chce być... –PITCHFORK

„EVERY LOSER” jest znakomity… To kwintesencja Iggy’ego, nie przez dostosowanie się do współczesnej publiczności czy kłanianie się trendom, ale wyciąganie ponadczasowych cech swojego autora: jego gniewu, jego poczucia wspaniałości i romantyzmu, a także jego autentycznej dziwności – KERRANG! (4/5)

– Andrew Watt sprawił, że muzyka Iggy’ego Popa brzmi współcześnie, ale nie kosztem jego niepowtarzalnego głosu i charakteru – THE GUARDIAN (****)

Solidne lanie jeszcze nigdy nie brzmiało tak przyjemnieAV CLUB

Jest surowy, daje czadu i jest Iggym w najlepszym wydaniu –LINCOLN JOURNAL STAR

– Iggy nagrał najbardziej bezpośrednią i energetyczną płytę od lat –Stereogum (Album of The Week)

– „EVERY LOSER” nie tylko udowadnia, że Pop wciąż ma wiele do powiedzenia, ale także, że znajduje nowe ekscytujące sposoby, by to wyrazić –SLANT