NEWS

Shakin’ Stevens z premierą “All You Need Is Greed”

Shakin’ Stevens, jeden z najwybitniejszych artystów w historii brytyjskiego pop-rocka, triumfalnie powraca z  nowym singlem „All You Need Is Greed”. Ten utwór to ostatni przedsmak całego, nowego albumu „Re-Set” – premiera już 28 kwietnia.

‘’Źródło większości problemów człowieka, to brak równowagi w pogoni za rzeczami materialnymi. Niestety, za siłą pieniędzy idzie władza, kontrola i szereg negatywnych emocji takich jak na przykład chciwość.” – mówi artysta o swoim nowym singlu.

Dziesięć utworów na nowym longplay’u łączy w sobie głębokie, wymowne teksty z pełnym pasji wokalem Stevensa. Prace nad nowym materiałem rozpoczęły się tuż przed covidowym lockdownem. W dniu, w którym ograniczenia zostały zniesione, wiosną 2021 roku, Stevens i cała ekipa spotkali się ponownie w Berry Hill Studio, u współproducenta i wieloletniego współpracownika – Johna Davida, by dokończyć cały album; rezultatem jest krążek „Re-Set”.

Warto zaznaczyć, że podobnie jak poprzedni longplay, „Re-Set” jest bardzo osobisty; dużo historii, zaczerpniętych z rodzinnych kronik piosenkarza; robotniczego pochodzenia artysty,  na bazie których młody Michael Barratt (prawdziwe nazwisko Shakin’a Stevensa – przyp. aut.) zbudował swoją niezwykłą karierę. Wyjątkowe połączenie siły wokalnej i nieugiętej determinacji pomogło ukształtować Stevensowi drogę do tytułu jednego z najlepiej sprzedających się brytyjskich artystów; jego dorobek obejmuje 33 hity na liście Top 40 w Wielkiej Brytanii, cztery numery 1, niezliczone albumy i single, z niesłabnącą popularnością w całej Europie i na świecie.
Na nowym albumie „Re-Set”, osobiste elementy splatają się w narrację o naszym wspólnym miejscu we współczesnym świecie, zarówno rzeczywistym, jak i wirtualnym. Są tu utwory poświęcone historii jego rodziny. Na przykład o wujku – którego Shaky nigdy nie poznał – i jego matce, która miała bardzo trudne życie, ale mimo to wychowała 13 dzieci niemal w pojedynkę, będąc w pełni aktywna zawodowo. Jednocześnie krążek jest mocno osadzony w teraźniejszości; nawołuje do działania w sprawie naszej planety i próbuje uświadomić nam, co robimy Matce Naturze i samym sobie.
Shakin’ Stevens odkąd po raz pierwszy oczarował publiczność jako nastolatek, widział i osiągnął więcej w swoim życiu, niż większość ludzi może sobie tylko pomarzyć. „Re-Set” zapowiada się kolejnym ekscytującym rozdziałem w tej historii, a Stevens nie może się doczekać, aby podzielić się nim zarówno z wiernymi fanami, jak i nowymi wielbicielami.  – To  swojego rodzaju kontynuacja ostatniego albumu, ale w innym wydaniu – mówi Shaky. – Ludzie byli zaskoczeni materiałem, który znalazł się na „Echoes Of Our Times” i myślę, że to samo stanie się z „Re-Set”!
Więcej o Shakin’ Stevensie:
www.shakinstevens.com