NEWS

Hozier świętuje urodziny EP-ką i zapowiada płytę

Wielokrotnie nagradzany artysta z dumą prezentuje EP-kę „Eat Your Young”. To pierwsze większe wydawnictwo Hoziera od czterech lat – wydany w 2019 roku drugi (i ostatni do tej pory) album „Wasteland, Baby!” zadebiutował na szczycie listy Billboard Top 200 Chart.

EP-ka jest zapowiedzią nadchodzącego krążka „Unreal Unearth”, który ma ukazać się jeszcze w tym roku. „Eat Your Young” eksploruje „Piekło” Dantego, skupiając się na dwóch z dziewięciu kręgów: winnych grzechu obżarstwa i heretykach.

– Ta EP-ka to moje pierwsze tegoroczne wydawnictwo. W ciągu najbliższych miesięcy wydam kilka kolejnych piosenek, które późnym latem znajdą się na albumie „Unreal Unearth” – komentuje artysta. – Możliwość wydawania nowej muzyki zawsze sprawia mi radość, zwłaszcza w dniu urodzin. Jestem podekscytowany, mogąc ogłosić nadchodzące koncerty i podzielić się utworami, które stanowią zaledwie ułamek tego, co planuję.
Aby uczcić dzisiejszą premierę, a także swoje urodziny i Dzień Świętego Patryka, Hozier ogłosił trasę koncertową „Unreal Unearth Tour”. Latem artysta uda się w trasę po Europie, gdzie w roli supportu wystąpi Victoria Canal. Jesienią odwiedzi Amerykę Północną razem z Madison Cunningham.
Na początku tygodnia Hozier odwiedził biuro Columbia Records w Nowym Jorku, gdzie przyznano mu diamentowy certyfikat RIAA za „Take Me To Church”. To dopiero 103. piosenka w historii, której udało się tego dokonać, a także 30. najczęściej słuchany utwór w serwisie Spotify.
Tracklista:
1. Eat Your Young
2. All Things End
3. Through Me (The Flood)
Andrew Hozier-Byrne zyskał rozgłos na całym świecie w 2013 roku za sprawą hitu „Take Me To Church”. Nagrywając piosenkę na strychu domu rodziców w Wicklow, nie wiedział jeszcze, że czeka go międzynarodowa kariera. Dziesięć lat później, z miliardami streamów na koncie, Hozier wciąż nazywa Wicklow swoim domem. Odwiedził już każdy zakątek świata, ale to właśnie Irlandia pozostaje jego miejscem na Ziemi.
Ostatnia dekada przyniosła mu ogromne uznanie publiczności i krytyków. Multiplatynowe albumy, diamentowy singiel, liczne nagrody, ścieżki dźwiękowe oraz wyprzedane koncerty na całym świecie – to tylko niektóre z jego sukcesów. Mimo niezłego stażu, jego pasja do sztuki i ciekawość świata nie słabną. Dowodem tego jest nadchodzący trzeci album „Unreal Unearth”.