NEWS

Matchbox Twenty wraca z singlem “Wild Dogs (Running In A Slow Dream)”

Multiplatynowa, pop-rockowa formacja Matchbox Twenty wróciła z pierwszym od ponad 10 lat nowym wydawnictwem “Wild Dogs (Running In A Slow Dream)”. Singiel zapowiada nadchodzący, piąty album zespołu “Where The Light Goes”, który ukaże się 26 maja nakładem Atlantic Records. Za produkcję materiału odpowiadają Gregg Wattenberg oraz Paul Doucette i Kyle Cook. Na płycie znalazły się pełne energii, poruszające istotne kwestie, a jednocześnie uniwersalne piosenki.

Zespół, w którego skład wchodzą Rob Thomas, Brian Yale, Paul Doucette i Kyle Cook, w maju rozpocznie trasę po USA zatytułowaną “Slow Dream Tour”. Każdy z koncertów będzie rejestrowany, a następnie udostępniany zarówno w formacje cyfrowym, jak i na limitowanych, kolekcjonerskich krążkach CD.

Piosenki Matchbox Twenty już dawno stały się częścią amerykańskiej popkultury. Kapela sprzedała 40 milionów płyt na całym świecie, regularnie podbija listy przebojów i zdobyła wiele nominacji do Grammy, nie wspominając o koncertach dla milionów fanów w różnych zakątkach globu.

W ciągu ponad 30 lat działalności, Matchbox Twenty przeszli drogę od twórców radiowych hitów i królów MTV po zespół z miliardami streamów. Napędzany takimi przebojami, jak “Real World”, “Back 2 Good” oraz piosenkami z szczytów list, czyli “Push” i “3AM”, diamentowy debiutancki album “Yourself or Someone Like You” z 1996 roku z miejsca zrobił z Matchbox Twenty gwiazdy światowego formatu. W 2000 roku zespół wydał czterokrotnie platynową płytę “Mad Season”, zawierającą  hity numer 1 “Bent” i “If You’re Gone“. Ich trzecie długogrające wydawnictwo, “More Than You Think You Are“, pokryło się podwójną platyną i wylansowało przebój “Unwell”. Pochodząca z 2007 roku składanka “Exile On Mainstream” zawierała 6 nowych utworów, w tym hit “How Far We’ve Come”. Album “North”, który ukazał się w 2012 roku, był pierwszym w dorobku kapeli, który trafił na szczyt notowania Billboard 200.

Teraz, po 11 latach, Matchbox Twenty na nowej płycie “Where The Light Goes” znów brzmi świeżo, w czym niemała zasługa wcześniejszych solowych dokonań poszczególnych muzyków. Rob Thomas okazał się jednym z najbardziej utytułowanych artystów ostatnich lat – wydając pięć solowych albumów, zdobywając trzy Grammy, 11 nagród BMI, pierwszą w historii Songwriters Hall of Fame Hal David Starlight Award, dwa wyróżnienia Billboard “Songwriter of the Year” oraz miejsce w pierwszej piątce na liście Top 20 Hot 100 Songwriters Billboardu (2000-2011). Natomiast Paul Doucette stworzył oryginalną muzykę do filmów i seriali telewizyjnych, takich jak “Utopia”, “For All Mankind” i innych.