NEWS

Ed Sheeran powraca z singlem „Eyes Closed”

Ed Sheeran nie może uwolnić się od smutku. Nowy singiel i teledysk „Eyes Closed”. Płyta „-” oraz dokumentalny serial  „Ed Sheeran: The Sum of It” w maju

Ed Sheeran przedstawia nowy singiel „Eyes Closed” wraz z towarzyszącym oficjalnym teledyskiem.

Utwór „Eyes Closed” powstał już kilka lat temu. Początkowo był to numer o rozstaniu, ale tekst piosenki zmienił się, gdy Ed doznał bolesnej straty. Postanowił inaczej podejść do kawałka z myślą o nowej płycie „-„.

Jeden z najbardziej popowych utworów na płycie mówi o kwintesencji miłości i stracie, co znajduje odzwierciedlenie także w teledysku. W klipie, który wyreżyserowała Mia Barnes, widzimy Eda podczas wieczornej przechadzki oraz podążającego za nim niebieskiego potwora. To metafora smutku gwiazdora – gdziekolwiek pójdzie, nie może zapomnieć o pustce, która powstała w jego życiu.

Ta piosenka jest o utracie kogoś bliskiego, o tym, jak za każdym razem, gdy wychodzisz, oczekujesz, że po prostu na niego wpadniesz, a wszystko przypomina ci o nim i o rzeczach, które robiliście razem. Czasami musisz wyjść poza rzeczywistość, żeby odciąć się od bólu po tej stracie, ale pewne rzeczy sprawiają, że nie możesz o tym zapomnieć  –  wyjaśnia Sheeran. Kiedy zastanawiałem się na koncepcją klipu do „Eyes Closed”, myślałem o czymś w stylu filmu „Harvey”, gdzie główny bohater ma wyimaginowanego przyjaciela    gigantycznego królika, którego nikt nie widzi. Była też książka, którą czytałem córkom, gdzie smutek był zamknięty w wyimaginowanej postaci. Smutek często jest czymś, co za tobą podąża, pochłania kolejne przestrzenie. Widzisz i czujesz go, choć nikt inny nie może go zobaczyć. Postanowiłem więc stworzyć na potrzeby teledysku niebieskiego potwora. Z czasem staje się on coraz większy, aż w końcu wypełnia wszystko i jest jednym, co widzę. Zupełnie jak smutek.

„-„, obnażający duszę, nowy album Eda ukaże się 5 maja. Opierając materiał na osobistych przeżyciach związanych z żałobą i nadzieją, Ed napisał 14 piosenek na płytę z pomocą Aarona Dessnera (The National). Utwory powstały w lutym ubiegłego roku po serii ciężkich momentów, które zmieniły życie wokalisty.

Tuż przed wydaniem płyty, 3 maja, na platformie Disney+ premierę będzie miał 4-odcinkowy serial dokumentalny „Ed Sheeran: The Sum of It”. Produkcja zawiera niepublikowane archiwalne materiały, wywiady i zapisy występów. Intymny dokument przybliża osobiste doświadczenia, które ukształtowały artystę, jakim jest dziś.