FESTIWALNEWS

METAL MINE FESTIVAL ujawnia kolejnego artystę!

Po trzech latach przerwy Metal Mine Festival powraca w nowej odsłonie jako impreza open air! Podczas dwóch dni wystąpią 22 zespoły! Festiwal odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2023 roku (wydarzenie na Facebooku).

Dzisiaj organizatorzy ujawnili, że do line-upu dołącza krakowska formacja LYRRA, założona przez byłą lirniczkę ELUVEITIE – Michalinę Malisz (lira korbowa, wokal) i jej męża, Piotra Martusia (gitara). Zespół w swojej muzyce łączy folk metal, z symfonią oraz muzyką filmową i finalnie nazywa ją jako neomedieval metal.

Dotychczas ogłoszono, że na Metal Mine Festival 2023 zagrają: grecki ROTTING CHRIST (black metal), norweski TAAKE (black metal), portugalska GAEREA (black metal), ukraińska formacja 1914 (blackened death/doom metal), austriacki KARG (post-black metal), niemiecki HERETOIR (post-black metal), DOOMAS (melodic doom/death metal) oraz polskie zespoły: AGRESSIVA69 (industrial rock), BESIDES (post-rock), JARUN (progressive black metal), MEDICO PESTE (black metal), DORMANT ORDEAL (death metal), DEADPOINT (groove metal), BAALZAGOTH (death metal), KALT VINDUR (atmospheric/progressive black metal) i SOTHORIS (blackened death metal).

Organizatorzy nadchodzącej edycji Metal Mine otworzą się na nowe gatunki muzyczne. Teren imprezy to oczywiście wyjątkowa i niesamowita przestrzeń Starej Kopalni w Wałbrzychu. Kto był ten wie, że miejscówka jest niesamowita. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa postindustrialna atrakcja turystyczna w Polsce, zlokalizowana na terenie dawnej kopalni. Przeprowadzona w 2014 roku rewitalizacja pozwoliła na stworzenie wyjątkowego obiektu. Na terenie 4,5ha znajduje się wiele zabytkowych obiektów poprzemysłowych z autentycznym wyposażeniem, m.in. zabezpieczonym
i udostępnionym dla zwiedzających parkiem maszynowym. Między kopalnianymi maszynami powstanie strefa z food truckami i zimnym piwem, stoiska z merchem wykonawców, pole namiotowe. Uczestnicy będą też mieli możliwość kontaktu
z muzykami w specjalnej strefie Meet & Greet.

Wkrótce poinformujemy Was o kolejnych atrakcjach, a na razie obserwujcie profil METAL MINE, dołączcie do wydarzenia i zapraszajcie znajomych!

LYRRA (neomedieval metal, Polska)

LYRRE to zespół z Krakowa, założony przez byłą lirniczkę EluveitieMichalinę Malisz (lira korbowa, wokal) i jej męża, Piotra Martusia (gitara).

Wizja zespołu została stworzona w roku 2020. Dwa lata później, po odejściu Michaliny z szeregów szwajcarskiej legendy folk metalu oraz dołączeniu Miłosza Buśki (bas) i Tomasza Młócińskiego (perkusja) ukazały się pierwsze single prezentujące twórczość kwartetu.

Muzyka LYRRE łączy organiczne brzmienie liry korbowej, metalu i elektronicznych inspiracji w postaci bogato zaaranżowanych produkcji. Nowoczesny songwriting i współpraca z takimi artystami jak Noah Sebastian z Bad Omens (w roli współproducenta) oraz Lasse Lammert (mix i mastering) sprawiły, że debiutancki album “Not All Who Dream Are Asleep” zespołu (wydany dzisiaj w formie cyfrowej) wprowadza powiew świeżości na polską scenę metalową.